Odsouzení atentátu v Indonésii

Političtí i církevní představitelé odsoudili sebevražedný atentát, ke kterému došlo na Květnou neděli u katolické katedrály ve městě Makassar.

Již v neděli útok odsoudil indonéský ministr pro náboženství Yaqut Cholil Qoumas. Médiím řekl: “Ať bylo motivem cokoli, tento útok nelze ospravedlnit žádným náboženstvím.” V minulosti již došlo k útokům na kostely v Indonésii, v největším muslimském státě světa. Za útoky stáli muslimští fundamentalisté. Nejhorší teroristický útok zažila Indonésie v roce 2002 na ostrově Bali, kde bylo zabito 202 osob, převážně cizinců, při atentátu na turistické centrum.

SouvisejícíSebevražedný atentátník se na Květnou neděli odpálil před plnou katedrálou v Indonésii

Předseda Rady církví Indonésie Gomar Gultom nazval útok na Květnou neděli “bezcitným”. Mezinárodní katolické misijní dílo působící i v Indonésii vyjádřilo soucit zraněným. Zároveň vyzývá k tomu, aby tato událost neohrozila mezináboženskou toleranci. Papež František se za oběti atentátu modlil hned v neděli při polední modlitbě v bazilice svatého Petra.

Během exploze u katedrály Nejsvětějšího srdce Ježíšova ve městě Makassar na ostrově Sulawesi bylo v neděli zraněno přinejmenším 14 osob. Podle policejních údajů se vyhodil do vzduchu sebevražedný atentátník ve chvíli, kdy končila bohoslužba Květné neděle uvnitř katedrály. Jeden nebo dva útočníci na motocyklu se předtím pokusili dostat dovnitř katedrály, nicméně jim v tom zabránila bezpečnostní služba. Podle policejních údajů jsou mezi zraněnými jak účastníci bohoslužby, tak bezpečnostní personál a také 9 kolemjdoucích. Zranění byli ošetřeni v nemocnici, atentátník na místě zahynul.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Zdroj: Vatikánský rozhlas Datum: 1. dubna 2021 Foto: screenshot YouTube – katolická katedrála

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář