Křesťan dnes

Open Doors vyzvala Apple, aby nezavírali oči před porušováním náboženské svobody v Číně

Organizace Open Doors pracující na poli náboženské svobody vyzývá technologickou společnost Apple, aby se postavila proti „do očí bijící náboženské diskriminaci“ poté, co byla z jejího Apple Store odstraněna aplikace Bible.

Aplikace Olive Tree umožňuje uživatelům číst Bibli, ale komunistická Čína ji na svém území zakázala. Podle portálu Premier byla v posledních letech v Číně zakázána řada křesťanských aplikací v rámci státem organizované represe proti křesťanství.

SOUVISEJÍCÍApple vyhověl Číně a odstranil oblíbenou aplikaci Bible

Ředitel britské pobočky Open Doors David Landrum uvedl: „To vytváří nebezpečný precedens pro náboženskou svobodu.“

„Historicky, více než jakýkoli jiný vliv, je to přístup k Bibli, který umožnil náboženskou svobodu, která je zase základem mnoha dalších lidských práv. Právě proto se Čínská komunistická strana (ČKS) tak nesmiřitelně staví proti tomu, aby k ní měli občané Číny přístup,“ cituje Landrumovo stanovisko portál Premier. 

„Ačkoli se velká část technologie Apple vyrábí v Číně, doufám, že společnost vystoupí proti této do očí bijící náboženské diskriminaci,“ dodal na závěr.

Open Doors tvrdí, že tento zákaz přichází v době, kdy tamní úřady začínají být vůči křesťanům a muslimům stále nepřátelštější. Zdroj, který z bezpečnostních důvodů nemůže být jmenován, řekl: „Náboženství je vnímáno jako potenciální zdroj destabilizace poměrů v zemi, a proto jejich aktivity nejsou v souladu se socialistickou ideologií.“

„Je to, jako by prezident Si Ťin-pching věřil, že nastal čas ovládnout a přestavět náboženství, zejména islám a křesťanství.“

V roce 2018 byl v Číně zakázán online prodej Biblí. Čína je na 17. místě na seznamu Open Doors, který každoročně řadí 50 zemí do žebříčku podle toho, kde je nevětší pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – Apple

Exit mobile version