Apple vyhověl Číně a odstranil oblíbenou aplikaci Bible

Apple odstranil oblíbenou aplikaci Bible a Koránu poté, co režim komunistické země argumentoval, že porušují místní zákony.

Aplikace Bible od Olive Tree, která má více než milion stažení, a aplikace Koránu, kterou používají miliony muslimů, byly staženy kvůli problémům s dodržováním předpisů, uvedla americká společnost pro BBC.

SOUVISEJÍCÍRazie u křesťanských škol, čínští komunisté zatýkali děti, rodiče a učitele

Společnost ve svém stanovisku dále uvedla: „Jsme povinni dodržovat místní zákony, i když se můžou objevit případy, kdy s těmito vládami nesouhlasíme.“ Americký technologický gigant dodal, že aplikace byly odstraněny, protože čínští představitelé prohlásili, že porušují zákony o náboženských textech.

Portál Christian Post, který o této události informoval, dále konstatuje, že čínské úřady v poslední době také odstranily křesťanské účty na oblíbené chatovací aplikaci WeChat.

Open Doors odhaduje, že Čína má více než 97 milionů křesťanů, z nichž mnozí jsou členy neregistrované podzemní církve. Americká organizace International Christian Concern zdokumentovala od června 2020 do července 2021 více než 100 případů pronásledování křesťanů v Číně.

ICC jako příklad uvedla situaci křesťanského knihkupectví, které bylo nuceno vystavovat místo Bible Mao Ce-tungovu Malou červenou knihu. Odbor pro náboženské záležitosti také nařídil křesťanům, aby si prostudovali knihu výroků od prezidenta Si Ťin-pchinga.

Mezi další pronásledované náboženské menšiny patří také muslimové. Odhady naznačují, že až milion Ujgurůa dalších etnických muslimů je násilně drženo v integračních táborech na převýchovu. Americké ministerstvo v lednu uznalo, že Čína se vůči Ujgurům dopouští „genocidy“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – Apple

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář