Razie u křesťanských škol, čínští komunisté zatýkali děti, rodiče a učitele

Policie zatkla 12. října ve městě Su-čou v provincii Ťiang-su pět pracovníků křesťanského vzdělávacího programu Abeka Academy, který je zaměřený na domácí vzdělávání.

Lidskoprávní křesťanská organizace China Aid informuje, že Abeka byla založena před 50 lety ve Spojených státech a je přidružená k Pensacola Christian College. Organizace vytvořila vzdělávací učební plán založený na biblických hodnotách. Mnoho škol a tisíce studentů po celém světě využívá tento program, včetně křesťanských škol a rodin v Číně. 

SOUVISEJÍCÍČínská policie provedla razii v křesťanské hudební škole a zatkla ředitele

Den po zatčení pěti křesťanských pracovníků, vykonali komunističtí úředníci razii v jiné křesťanské škole ve stejné provincii Ťiang-su. Policie převezla na policejní stanici 10 dětí, tři učitele a tři rodiče. Děti byly krátce poté propuštěny, ale rodiče a učitelé zůstali v rukou policie. V době, kdy China Aid informovala o události, byli stále všechny osoby nezvěstné.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Podle China Aid se jednalo o plánovanou akcii proti křesťanským institucím, která měla za cíl vyvolat nejistotu a strach u dalších rodičů. Čínská komunistická strana (ČKS) v posledních letech úspěšně a účinně kontrolovala myšlení obyvatel nejlidnatější země prostřednictvím vzdělávání. 

Vězněný pastor Wang I z pronásledované církve Early Rain Covenant Church kritizoval články komunistické ústavy a označil je za odporující Bibli.  „Tyto články ústavy jsou proti Bibli. Měli bychom se postavit proti ústavě Čínské lidové republiky. Myslím si tedy, že bychom měli řídit školy, přestože jsme za to vězněni.“

Domácí vzdělávání se stává stále více populárnější a více křesťanských rodin chce své děti učit doma. Chtějí tímto způsobem zabránit komunistické indoktrinaci. Na druhé straně tento trend v poslední době jen znásobuje pronásledování křesťanských škol. V září provedli představitelé ČKS razii na křesťanskou hudební školu Maizi a zatkla ředitele.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. října 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář