„Operace tranzit“: Bible transformují životy lidí v severní Africe

Tisíce lidí využívají každý den hranici na pomezí Afriky a Evropy. Během léta je tento tranzit ještě frekventovanější. Mnozí z nich jsou Afričané ze severu, kteří ho využívají k návštěvě příbuzných.

Od počátku 90. let minulého století toho několik křesťanských organizací využilo, aby se z toho stala příležitost rozdávat Bible. O tomto misijním úsilí informuje portál Evangelical Focus. Dobrovolníci každé léto rozdávají Nové zákony a evangelizační materiály ve španělských přístavech, jako je Melilla, Tarifa nebo Algeciras.

„V loňském roce překročilo naše přístavy téměř 3 a půl milionu muslimských cestujících,“ říká Luis Fajardo, ředitel španělské pobočky organizace Biblické společnosti.

Dobrovolníci z různých částí Španělska, stejně jako z jiných evropských zemí, distribuují Bible během léta. Kromě dopadu, který může mít samotné čtení, je to také způsob, jak dát Bibli lidem v zemích, kde je obtížné je sehnat.

Výsledky tohoto projektu není snadné měřit, i když je evidentní nárůst křesťanství v severní Africe, kde je často nedostatek skutečné náboženské svobody. „Například v Maroku víme, že je nyní 40 000 věřících a 30 uznávaných církví. V 90. letech bylo jen několik set křesťanů,“ upozorňuje ředitel biblické společnosti.

Množství materiálů distribuovaných v posledních letech se stále více rozrůstalo a dosáhlo „více než 3 milionů Nových zákonů“, říká Luis Fajardo. „Španělská biblická společnost vyrábí materiály a také se snažíme pomáhat lidem, kteří tuto distribuci dělají,“ dodává.

Když dobrovolníci rozdávají Bibli na hranici, někdy mají možnost zapojit se do konverzace o duchovních věcech. „Je to jedinečná misionářská zkušenost. Krátké období, ve kterém se naučíte, jak přistupovat k lidem se zvěstí evangelia,“ komentuje situaci dobrovolníků Fajardo.

Španělská biblická společnost také v těchto dnech získala finanční prostředky na poskytování stipendií členům církve, kteří chtějí jít do námořních přístavů a ​​distribuovat Bible. „Dáváme příležitost mladým lidem, kteří si pobyt nemohou dovolit, a chceme jim pomoci,“ vysvětluje.

V letošním roce si vytyčili cíl vytisknout 25 000 Nových zákonů v různých jazycích. „Žádáme lidi, aby nás v modlitbě podporovali. Je úžasné, jak se Bůh dotýká muslimského světa,“ konstatoval ředitel biblické společnosti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 7. srpna 2019  Foto: Spanish Bible Society

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Mno .. přemýšlím jakou reakci v křesťanských kruzích by našlo rozdávání Koránů v retních dovolenkových destinacích .. třeba v Egyptě.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář