OSN varovala před humanitární krizí v Jižním Súdánu

OSN v těchto dnech varovala, že Jižní Súdán čelí „největší potravinové nejistotě a podvýživě“ od doby své nezávislosti v lednu 2011.

SouvisejícíNáboženští lídři píšou do Jižního Súdánu

Úřad OSN pro koordinaci humanitárních otázek spustil plán pomoci, na který požaduje 1,7 miliardy amerických dolarů. Prostředky jsou určeny pro 6,6 milionů lidí, kteří potřebují okamžitou pomoc, jedná se zejména o děti a těhotné ženy.

Ředitel pobočky společnosti Tearfund pro Jižní Súdán Anthony Rama v rozhovoru s portálem Premier uvedl, že nedávné události situaci zhoršily. „Je smutnou skutečností, že ke konci loňského roku jsme zažili nejhorší záplavy za poslední desetiletí. Takže povodně a pak covid se staly další obrovskou výzvou k hromadě problémů, s nimiž jsme se už potýkali.“ Podle Rama si současná situace vyžaduje okamžitou pomoc pro lidi napříč celou zemí.

Jižní Súdán získal nezávislost na Súdánu před deseti lety v rámci mírové dohody z roku 2005. V roce 2013 však vypukla občanská válka, která přinutila tisíce lidí opustit své domovy. Lidé tak zůstali bez zdroje obživy, která byla vázána na hospodaření v místě bydliště.

Humanitární koordinátor pro Jižním Súdán Alain Noudéhou pro portál Premier poznamenal, že humanitární krizí postižené komunity i přes problémy vykazují smysl pro solidaritu, zároveň vyzval křesťany, aby nezapomněli na trpící obyvatele této africké země a pomohli jak modlitbami tak i finančně.  

SouvisejícíV Římě se sešli představitelé Jižního Súdánu a podepsali dohodu o míru

„Žádám o to, aby se křesťané i nadále modlili a byli solidární s obyvateli Jižního Súdánu. Naší modlitbou je, aby tito dárci i nadále dávali obětavě, ale i nadále se modlíme, zejména za to, že jsme byli schopni i nadále poskytovat pomoc asi 1,4 milionu matek a dětí, které potřebují potravinovou pomoc,“ poznamenal Rama.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. března 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář