Ozbrojenci postřelili dceru zabitého indického pastora

„Ten pastor byl zabit, ale ty ses nenaučila svou lekci,“ řekl ozbrojený muž před střelbou dceři pastora zabitého ve stejném domě.

Ve východní Indii ve čtvrtek 16. dubna útočník postřelil dceru pastora zabitého ve stejném domě před pěti lety ve vesnici Sandih. Neelam Purtyová byla zraněna na ruce a noze zásahem kulek.

Mezi největší pronásledovatele křesťanů se zařadila Indie

Matka mladé ženy prosila ozbrojence, aby odešli, když jeden maskovaný muž řekl druhému, aby střílel. „Vystřelil na ni – ona tam stála a střela prošla jejím pravým stehnem,“ řekla Sharon Purtyová Morning Star News. „Můj manžel byl ve stejné místnosti zastřelen.“

„Plakali jsme a prosili o pomoc, ale oba ozbrojenci po útoku nasedli na motorku a odjeli,“ dodala. Členové rodiny následně obvázali Neeleam Purtyové stehno a ruku látkou, aby zpomalili krvácení.

Protože rodina nevlastní auto, poprosili člena církve, aby ji odvezl do nemocnice, kde jí lékaři poskytli první pomoc.

Sharon Purtyová po útoku řekla Morning Star News, že když se jí muži zeptali, jestli to je dům pastora, který byl zabit, členové rodiny usoudili, že jsou ze stejné skupiny, která ho zabila. „Ale tehdy jsme byli příliš mladí a nepamatovali jsme si jejich tváře,“ řekla. „Oba muži nebyli příliš vysoké postavy.“

Policejní důstojník Pappu Kumar Sharma řekl Morning Star News, že případ byl nahlášen a že probíhá vyšetřování. „Budeme vás informovat, až chytíme viníky,“ poznamenal a dodal: „Zdravotní stav Neelam Purtyové se lepší a další operace provedou doktoři brzy.“

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva nevládní organizace Open Doors.

Na světě žijí v současné době asi 2 miliardy křesťanů. Z hlášení organizace působící v 70 zemích vysvítá, že téměř každý osmý z nich zažil perzekuci pro svou víru. Oproti 245 milionům v roce 2018 uvádí zpráva za uplynulý rok o 15 milionů pronásledovaných více. Nárůst souvisí s trendy v některých velkých zemích jako je Indie a Čína a s džihádismem v subsaharské Africe, který dnes rozsévá nejvíce obětí, podotýká pro Vatikánský rozhlas ředitel italské sekce Open Doors Cristian Nani.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 29. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář