Papež kvůli ukrajinské krizi vyzval politiky, aby zpytovali svědomí

Vatikán – Papež František dnes v souvislosti s ukrajinskou krizí vyzval politiky, aby zpytovali svědomí a zdrželi se jakýchkoli kroků, jimiž by způsobili lidem další utrpení. Při pravidelné generální audienci rovněž vyhlásil na 2. března další mezinárodní den modliteb za mír. Informovala o tom agentura Reuters.

Papež dnes řekl, že hrozba války na Ukrajině mu způsobuje velkou bolest v srdci. Politiky v této souvislosti vyzval, aby před Bohem vážně zpytovali svědomí kvůli svým činům. Na 2. březen, kdy takzvanou Popeleční středou začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi, vyhlásil papež mezinárodní den modliteb za mír.

SOUVISEJÍCÍ – David Novák / Ruská agrese a naše modlitby

Kvůli vývoji kolem Ukrajiny papež František vyhlásil už 26. leden dnem mezinárodních modliteb za mír. Tehdy rovněž apeloval na světové lídry, aby společně usilovali o dialog a aby převážilo obecné blaho před zájmy jedné strany. „Prosím, už nikdy válku. Modleme se za smíření a svornost,“ prohlásil papež ten den při generální audienci ve Vatikánu.

Část dnešní audience věnoval papež seniorům, které označil za „dar pro společnost“. Podle agentury EFE připomněl, že to byli právě oni, kteří zaplatili za pandemie nemoci covid-19 největší cenu. Papež vyjádřil lítost, že mnozí považují seniory za „přítěž“. Dodal, že spolu s migrací je stáří jednou z nejnaléhavějších otázek, jimiž se má lidstvo zabývat. Zatímco dědečkové a babičky se utápí v melancholii, mladí se ještě více zabývají svými chytrými telefony, řekla také hlava katolické církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 23. února 2022 Foto: screenshot YouTube – papež František

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. No to je snad poprvé kdybych papeže pochválil za zcela objektivní, nestranné prohlášení. Takové by mělo být prohlášení každého křesťana. Papež si je jasně vědom, že jestli nějaká válka bude tak jen kvůli nenažraným politikům a jejich obchodním zájmům….to bohužel hodně zaslepenců nevidí a žere propagandu svého „klubu“ jak na utkání SPARTA SLAVIE.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář