Křesťan dnes

Papež na Štědrý den znovu vyzval k míru na Ukrajině, v Izraeli a Palestině

Vatikán – Papež v neděli znovu vyzval k míru na Ukrajině, v Izraeli a na palestinských územích. Píší to zahraniční agentury. Při půlnoční mši ve Vatikánu řekl, že srdce křesťanů jsou v Betlémě, na který doléhá konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás. Dříve vyzval k oslavě Vánoc ve střídmosti.

„Naše srdce jsou dnes večer v Betlémě, kde je kníže pokoje stále odmítán odsouzeníhodnou logikou války, rachotem zbraní, který mu i dnes znemožňuje nalézt své místo ve světě,“ řekl papež při půlnoční mši ve Vatikáně, které se zúčastnilo 6500 lidí.

SOUVISEJÍCÍVolání po míru není protiizraelské, říká organizace Christian Aid

Už předtím při poledním kázání uvedl, že je blízko lidem, kteří žijí v oblastech, kde se bojuje. „Myslíme na Palestinu, Izrael, Ukrajinu. Myslíme i na ty, kteří trpí kvůli chudobě, hladu, otroctví,“ uvedl. Vyzval také k oslavě Vánoc ve střídmosti a bez plýtvání. „Nezaměňujme svátek s konzumem,“ nechal se slyšet.

V pondělí v poledne pronese papež své poselství Městu a světu (Urbi et orbi) na Svatopetrském náměstí. Očekává se, že v proslovu rovněž zmíní konflikty na Ukrajině a Blízkém východě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 25. prosince 2023 Foto:

Exit mobile version