Papež se setkal se skupinou transsexuálů, kteří našli útočiště v římském kostele

Papež František se podle vatikánských novin setkal se skupinou transsexuálů, kteří našli útočiště v jednom z římských kostelů. 

Komunita Blahoslavené Panny Marie, která sídlí na předměstí Říma, se během pandemie stala útočištěm transgenderových osob. 

SOUVISEJÍCÍUkrajinský prezident Zelenskyj mluvil s papežem Františkem

Hlava katolické církve se s členy transgender komunity v tomto kostele setkala v minulosti již třikrát. 

Podle deníku L’Osservatore Romano sestra Genevieve Jeanningrosová a páter Andrea Conocchia – oba s kostelem spolupracují – věří, že jeho návštěva přinesla lidem ubytovaným v chrámu naději.

Sestra Jeanningrosová, citovaná v novinách, řekla: „Nikdo by se neměl setkat s nespravedlností nebo být odhozen, každý má důstojnost být Božím dítětem.“

Přestože papež často chválil charitativní organizace podporující LGBT+ osoby, katolická církev svůj postoj k homosexualitě nezměnila.

Zpravodajský portál Premier v této souvislosti píše, že v roce 2021 Vatikán zveřejnil dokument, v němž potvrdil, že katolická církev nebude žehnat svazkům osob stejného pohlaví, protože je stále považuje za hřích. 

Navzdory tomu papež František v roce 2013 na otázku týkající se homosexuality odpověděl: „Pokud je někdo homosexuál a hledá Boha a má dobrou vůli, kdo jsem já, abych ho soudil?“.

V roce 2016 řekl novinářům na palubě letadla, že katolická církev by se měla homosexuálům omluvit a požádat je o odpuštění za to, jak s nimi bylo zacházeno. 

Později téhož roku však prohlásil, že genderová teorie je součástí „globální války“ proti manželství.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. srpna 2022 Foto: screenshot YouTube – papež František

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář