Pastor byl v Ugandě zbit do bezvědomí za to, že na pohřbu kázal o Ježíši

Radikální muslimové házeli kameny na pastora ve východní Ugandě a zmlátili ho do bezvědomí, když na pohřbu citoval z Bible i z koránu.

Devětatřicetiletý pastor Davidson Okirori uvedl, že 21. července sloužil na pohřbu jednoho ze svých členů církve ve vesnici Kyoga v okrese Mayuge, když byl napaden. Pastor Covenant Church of God v Buwenge uvedl, že člen církve Vanisha Namukasa zemřel v nemocnici po nehodě ve věku 34 let.

SOUVISEJÍCÍMasakr v ugandské škole následoval po varování biskupů před rizikem extremistických útoků

„Zesnulý byl muslim, který konvertoval ke křesťanství, a proto jsem s sebou nesl korán a Bibli, abych truchlícím ukázal skutečnost jedinečného a mocného vzkříšení Ježíše jako Božího syna a zároveň zmínil, že Mohamed, který byl pouze Alláhovým prorokem, nevstal z mrtvých,“ řekl pastor Okirori pro Morning Star News. „Byla to pro mě dobrá platforma, abych muslimům, kteří se na pohřbu sešli, dosvědčil Kristovu lásku.“

Když se pastor chopil mikrofonu, aby promluvil ke smutečním hostům, cítil se povolán využít všechny materiály ke kázání a řekl.

„Když jsem začal zmiňovat verše ze všech těchto knih,“ řekl, „slyšel jsem mladého muže, jak křičí: „Ty káfire [nevěřící], přestaň nás klamat – pokud jsi přišel pohřbít své lidi, pohřbi je, ale nepoužívej k tomu korán.“

Někteří muslimové křičeli: „Pryč s ním!“, zatímco jiní mu vzali mikrofon a začali trhat stránky z Bible a z jiné křesťanské literatury, které si spolu s dalšími křesťany přinesl. Muslimové po něm začali házet kameny, řekl pastor.

„Házeli kameny tam, kde jsem stál, a jeden mě zasáhl do hlavy a já jsem upadl,“ řekl pastor Okirori pro Morning Star News. „Jeden muslim mě udeřil nějakým předmětem do úst a dál už nevím, co se stalo. Ocitl jsem se v nemocnici Mulago s krví po celém těle a na oblečení.“

Tento útok byl posledním z mnoha případů pronásledování křesťanů v Ugandě, které Morning Star News zdokumentoval. Ugandská ústava a další zákony zaručují náboženskou svobodu, včetně práva šířit svou víru a konvertovat od jedné víry k druhé. Muslimové tvoří maximálně 12 % ugandské populace, přičemž jejich koncentrace je vysoká ve východních oblastech země.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. srpna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář