David Jeremiah varuje, že moderní církev je společenská organizace s cílem bavit, a přitom se bojí sporů

„Mnoho dnešních amerických církví zapomnělo na své poslání a jde jim o splynutí se sekulární kulturou, místo aby se zaměřovaly na biblické učednictví,“ varuje pastor David Jeremiah.

„Nejsme zábavní podnik, nemáme hledět, jak se přiblížit tomu, co dělá svět. Máme se držet pravdy. Potřebujeme se nasytit. Pokud se nesytíte, jste společenská organizace, a ne církev.“

Jeremiah vysvětluje, že návštěvnost sborů klesá a mnoho církví je „posedlých“ tím, aby zůstaly relevantní.

Lidé mají neuvěřitelnou motivaci být úspěšní, mít ve sboru spoustu programů a u toho hodně lidí,“ říká. „Není na tom nic špatného, pokud slyší evangelium. Ale v samotném velkém počtu to není.

Neuctívejte velkou návštěvnost ve sboru. Pokud se zaměřujete na toto, pak nebudete kázat nic, co by přinášelo kontroverzi, a vždy se budete jen snažit kázat tak, aby přišlo co nejvíc lidí.“

Jeden z nejlepších autorů podle New York Times ironicky poznamenal, že církve, které se zaměřují na pobavení, a nepřinášejí celé evangelium, ve skutečnosti vyhánějí mladé lidi ven. Z průzkumu skupiny Barna vyplynulo, že 67 procent mladých lidí preferuje „klasickou“ bohoslužbu před tou, která je „v trendu“.

„V Kalifornii je na straně mladých lidí patrný zájem o Bibli a pravdu. Jde jim o víc vyučování a méně o zábavu. Nezajímají je mělké náboženské výroky, ale chtějí vědět, jak mají vést všední život jakožto Kristovi následovníci,“ říká pastor.

„Většina křesťanů dnes neví, jak prožít dobu mezi svým obrácením a odchodem do nebe, protože je to v církvi nikdo neučí. Myšlenka, že Bůh od nás čeká budování charakteru, je pro ně cizí – nikdo jim to nevysvětlil.“

Pastor Jememiah připravuje k vydání knihu Všechno, co potřebujete [Everything You Need]. Vychází z 2. listu Petrova 1, kde je napsáno, že Bůh nám dal všechno, co potřebujeme ke zbožnému životu. Říká k tomu: „Vidím, jak se lidé snaží najít to, co domněle jako křesťané potřebují, ale Bůh nám říká: Já jsem vám to všechno už dal. Stále mluvíme o tom, jak zvládat nejrůznější tlaky. V knize čtenáře nabádám, aby se tato cenná Boží zaslíbení naučili zpaměti a mluvili o nich s druhými. To jim pomůže prohloubit si svou oddanost Písmu. Všechno, čím Vás Bible osloví, si napište do svého deníku, a tak se to stane vaším duchovním majetkem. Až přijdou těžkosti, budete vybaveni Božími zaslíbeními.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Zdroj: The Christian Post Překlad: Jan Vopalecký Datum: 25. července 2019 Foto: screenshot YouTube – David Jeremiah

Tags: ,,,

6 Komentáře

 1. Vidím to naprosto stejně. Pozemské církve namísto aby šířili evangelium, řeší věci které jim řešit nepatří a to jen proto aby se zalíbily dnešní sekulární společnosti. Výsledek je ale kontraproduktivní a jsou více a více k smíchu. Ustupují tak sekulární společnosti a dělají ústupky vůči Svatému písmu a tím naopak ztrácejí nevlažné křesťany. Což je ve výsledku dobře…jediná Svatá církev je ta Kristova a pán Ježíš si své ovce přivolává svým hlasem a Svatým písmem… nikoliv lidskými věroukami a hlasem falešných knězů

  Odpověď
 2. Prosím vás, proč zveřejňujete takové články? Církev se má přece zabývat politikou, měnit společnost a veřejně se angažovat. V současné době je třeba sesadit premiéra a ukončit předčasně mandát prezidenta. Říká se tomu Velké poslání.

  Odpověď
 3. Na druhou stranu, alespoň z mého pozorování, mlasí lidé jdou do církví, které odpovídají na jejich otázky. Svatost je hodnota, která nesouvisí s blikátky, ale s vydáním člověka Bohu. Pokud ale mladému člověku ta blikátka, soudobá anglická muzika s titulky a překladem prostě posluží přijmout hodnoty vydání se Bohu, proč ne. Párkrát jsem na takové Bohoslužbě byl a přišla mi žel autentičtější než naše.

  Ale samozřejmě pak záleží na kvalitě slova, jeho nasměřování na Boha jako celistvého Pána a Otce, tj. jak na cíl a zdroj života, tak ale i na toho kdo nám kryje všechny skutečné potřeby a mnohá požehnání pro druhé i pro nás.

  Tohle na blikátcích nezáleží.

  Odpověď
  • Mladí jdou do církví, které odpovídají na jejich otázky…
   Já jsem si myslela, že do církví se chodí kvůli společenství, ne proto, abychom tam dostali odpovědi na své otázky.
   Navíc, na některé otázky odpovědi prostě nejsou. Nebo se na ně odpovídá dalšími otázkami.

   Odpověď
 4. Soudobá křesťanská muzika je fajn. Ameriku neznám, ale myslím si, že autorovi jde o strach z kontroverze, když by mělo v kázání přijít na odlišné etické a kulturní hodnoty, prostě na cokoliv, co je v kontextu běžného pohledu na svět velmi těžké vzít z Bible úplně vážně. Má pravdu, že vyhýbat se tomu nebo nějak obcházet zmírňujícím výkladem, není nakonec k ničemu. Myslím, že na to sedí Ježíšův výrok o soli, která pozbude chuti; taková církev ztrácí vážnost.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář