Pitva ukázala, že některým ze 112 obětí keňské hladovějící sekty chyběly orgány

Nairobi – Pitva 112 dosud nalezených těl obětí keňské hladovějící sekty ukázala, že některým z nich chyběly orgány. Informoval o tom dnes list The Guardian. Většina mrtvých jsou děti a ženy. Keňský ministr vnitra Kithure Kindiki je dnes označil za „oběti vysoce organizovaného zločinu“. Keňské úřady pokračují v exhumacích poté, co je minulý týden přerušily kvůli špatnému počasí. Pohřešovaných jsou podle agentury Reuters stovky.

Členové sekty nazývané Good News International Church hladověli ve víře, že se tak dostanou do nebe a „setkají se s Ježíšem“. Keňské úřady ode dneška pokračují v pátrání po dalších obětech v lese Shakahola na východě Keni, kde sekta sídlila. Její vůdce Paul Makenzi (někdy psaný Mackenzie) byl zatčen 14. dubna, když úřady obdržely informace o mělkých hrobech s nejméně 31 těly jeho následovníků.

SOUVISEJÍCÍV Keni byl po kauze kolem hladovějící sekty zatčen další pastor

Většina obětí „Masakru v lese Shakahola“, jak je tragédie v Keni nazývaná, zemřela na vyhladovění. Někteří lidé, včetně dětí, byli ale podle hlavního vládního patologa Johansen Oduora bití, udušení nebo uškrcení. Ze soudních dokumentů zveřejněných v pondělí podle listu The Guardian rovněž vyplývá, že některým z nich byly odebrány orgány.

„Předpokládáme, že obchod s lidskými tělesnými orgány byl dobře koordinovaný a podílelo se na něm několik aktérů,“ uvedl hlavní vyšetřovatel Martin Munene.

Následovníci hladovějící sekty podle keňských činitelů zaslali „velké obnosy peněz“ plynoucí z prodeje jejich majetku na účty pastora Ezekiela Odery. Toho policie zatkla minulý měsíc kvůli podezření z masové vraždy svých vlastních stoupenců. Keňské úřady se dosud podle Reuters k nálezu těl obětí nevyjádřily. Ve čtvrtek nairobský soud propustil Oderu na kauci a nařídil zmrazení jeho více než 20 účtů po dobu 30 dnů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 9. května 2023 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář