Křesťan dnes

Po modlitbách za uzdravení čelili křesťané v Nepálu pronásledování ze strany policistů 

Více než 15 let poté, co se Nepál oficiálně stal sekulární demokracií, má tato bývalá hinduistická monarchie možná problém s náboženským extremismem, který podněcuje a zhoršuje její nejbližší soused.

Jak informují místní odborníci a novináři, indická ideologie a politika hinduismu se začaly šířit po celé zemi. Důsledkem tohoto šíření je nedávná vlna útoků a omezení vůči křesťanům, objevující se v této třicetimilionové zemi.

SOUVISEJÍCÍNepálský pastor bude po zamítnutí odvolání Nejvyšším soudem uvězněn za modlitbu

Magazín Christianity Today píše, že podle místních zdrojů bylo v březnu a dubnu letošního roku zaznamenáno nejméně pět samostatných incidentů namířených proti křesťanům.

„Hnutí Hindu Swayamsevak Sangh (HSS) v Nepálu rychle roste. S cílem chránit hinduismus ponižují křesťanství a pomlouvají nás prostřednictvím sociálních sítí a dalších zdrojů,“ uvedl Christianity Today Kiran Thapa, který byl minulý měsíc zatčen za modlitbu za lidi v Káthmándú.

V březnu Thapa a několik cizinců, všichni křesťané, navštívili chrám Pašupatinath, náboženskou památku světového dědictví, kterou místní hinduisté hluboce uctívají. Když vstoupili do chrámu, narazili na starší pár, který trpěl bolestmi kolen a zad. Skupina se jim nabídla, že se za ně s jejich souhlasem pomodlí, a ti následně oznámili, že se uzdravili. O modlitby pak skupinu požádalo více lidí. I oni hlásili, že byli uzdraveni.

„Musel jsem je žádat, aby přicházeli jeden po druhém,“ řekl Thapa.

Poté, co dva mniši požádali o modlitbu a následně oznámili, že i oni byli uzdraveni ze svých tělesných potíží, policista křesťanům nařídil, aby opustili hinduistický chrám kvůli modlitbám ve jménu Ježíše. Když odcházeli, následoval skupinu ven muž s nehybnou rukou. Když se za něj křesťané na ulici pomodlili a informovali ho, že se za něj v chrámu modlit nemohou, také on řekl, že byl uzdraven. Přestože k zázraku došlo mimo chrámový areál, incident rozzlobil stejného policistu, který poté přiměl vyššího policejního úředníka, aby se s nimi vypořádal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. dubna 2024 Foto: PxHere – ilustrační

Exit mobile version