Počet instalací Bible se v roce 2023 zvýšil o více než 100 milionů

Podle výročního přehledu rodiny aplikací YouVersion za rok 2023, která zahrnuje aplikace Bible App, Bible App Lite a Bible App for Kids, se v roce 2023 používání a instalace Bible zvýšily více než kdykoli předtím.

Každý měsíc minulého roku se zařadil mezi měsíce s nejvyšším počtem stažení i denním používáním v celé patnáctileté historii YouVersion.

SOUVISEJÍCÍUživatelé biblické aplikace YouVersion hledali v roce 2023 slova povzbuzení a naděje 

Portál Evangelical Focus informuje, že počet instalací vzrostl o více než 100 milionů, čímž byl překonán předchozí rekord z roku 2020, který činil 76 milionů instalací za jeden rok. Denní používání Bible mezitím vzrostlo o 20 % oproti roku 2022, což vedlo k tomu, že se s Biblí denně setkalo přibližně 12 milionů lidí.

Pro Bobbyho Gruenewalda, zakladatele a generálního ředitele společnosti YouVersion, nejsou tato „působivě vysoká čísla“ „jen momentálním nárůstem, ale něčím, co bude trvat dál. Očekáváme, že v příštích letech se zapojení do práce s Biblí ještě zvýší“.

 Afrika, Latinská Amerika a Indie zaznamenaly nejrychlejší růst

V současné době se více než 80 % instalací YouVersion odehrává mimo Spojené státy, přičemž mezi tři nejrozšířenější lokality patří Indie, Afrika a Latinská Amerika.

Afrika v průběhu roku 2023 „zaznamenala boom v používání Bible“, zejména v každodenním používání. Na celém kontinentu vzrostlo denní užívání Bible o 98 % ve srovnání s loňským rokem a v několika zemích byl zaznamenán trojciferný nárůst, včetně Keni (225 %), Kamerunu (229 %) a Ugandy (288 %).

To bylo částečně způsobeno uvedením aplikace Bible App Lite v říjnu 2022, která pomáhá lidem v oblastech s omezeným přístupem k zařízením a datovým službám k setkání s Božím slovem. Od té doby byla jen v Africe nainstalována 17,2 milionkrát. V Keni, Ugandě a Demokratické republice Kongo se aplikace Bible App Lite dokonce dostala na první místo v obchodě Google Play.

V Latinské Americe byl zaznamenán 107% nárůst instalací v celém regionu a výjimečný nárůst v zemích, jako je Venezuela (396 %), Argentina (156 %) a Uruguay (129 %).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. ledna 2024 Foto: YouVersion

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář