Uživatelé biblické aplikace YouVersion hledali v roce 2023 slova povzbuzení a naděje 

Bobby Gruenewald ví o tom, jak lidé čtou Bibli, možná víc než kdokoli jiný. Již 15 let provozuje tento podnikatel, který se stal pastorem, populární biblickou aplikaci YouVersion, která má více než 700 milionů stažení. 

Když se lidé do aplikace přihlásí, většinou nechtějí vědět, co si Bible myslí o politice nebo ožehavých společenských otázkách, řekl Religion News Service Gruenewald. Místo toho obvykle hledají ujištění, že všechno bude v pořádku.

SOUVISEJÍCÍPopulární biblická aplikace YouVersion oznámila nejoblíbenější verš roku 2022

„Lidé se obracejí k Písmu, používají ho a dívají se na něj způsobem, který jim připomíná Boží věrnost nebo naději,“ řekl Gruenewald v nedávném rozhovoru pro RNS.

Touha po naději se odráží v seznamu 10 nejčastěji hledaných veršů v roce 2023. Veršem číslo 1 se již třetí rok po sobě stal verš Izajáše 41,10, který začíná slovy: „Neboj se tedy, neboť já jsem s tebou, neděs se, neboť já jsem tvůj Bůh.“

Mezi dalšími oblíbenými hledanými verši byly známé verše jako Jan 3,16, Jeremiáš 29,11 – který hovoří o tom, že Bůh má plány vedoucí k pokoji a požehnání svého lidu – a List Filipským 4,6, který začíná slovy: „O nic se nestarejte“.

YouVersion je také jedním z míst, kde se lidé nehádají o Bohu a politice. Gruenewald řekl, že aplikace, která obsahuje stovky překladů Bible v různých jazycích, plány čtení Bible, krátká zamyšlení a místo pro sdílení modlitebních žádostí, se snaží vyhnout politice nebo sporům v kulturní válce.

Částečně proto, že aplikace má mezinárodní publikum, a částečně proto, že vývojáři aplikace chtějí lidi přitáhnout k práci s Biblí, nikoli je od ní odradit. „Nechtěli jsme, aby se biblická aplikace stala bojištěm pro tyto otázky,“ řekl RNS Gruenewald.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. ledna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář