Policie našla mrtvá těla dvou pákistánských křesťanek

Policie v pákistánské Láhaur v pondělí 4. ledna objevila těla dvou křesťanských sester, na které naléhali jejich muslimští nadřízení, aby konvertovaly k islámu. 

SouvisejícíStovky pákistánských křesťanských rodin utekly před násilím do bezpečí

Muštak Masih řekl Morning Start News, že policie ho 4. ledna informovala o nalezení mrtvého těla jeho nezvěstné manželky a její sestry. Obě těla byla vložená do pytlů a pohozena u odvodňovacího příkopu. Sajida Muštaková, matka čtyř dětí, a její sestra Kaiser byly nezvěstné od 26. listopadu.

„Moje žena si často stěžovala na obtěžování ze strany svých nadřízených, ale říkala mi, že situaci zatím zvládá docela dobře,“ řekl Masih pro Morning Star News. „Poté, co se ztratila, jeden z mých příbuzných nám řekl, že se jí Sajida svěřila, že její nadřízení, Muhammad Mumtaz a Naeem Butt, na ni a Abidu často naléhali, aby konvertovaly k islámu a vdaly se za ně.“

SouvisejícíSúd v Pakistane oslobodil kresťana odsúdeného na doživotie

Masih řekl, že jeho rodina byla zprávou policie zdrcena, když byli státními orgány informováni o nalezených mrtvých tělech se svázanýma rukama a nohama. „Mám tři syny a dceru – nejstarší 11 let a nejmladší 5 – zatímco Abida má jen jednu dceru ve věku 9 let,“ řekl Masih pro Morning Star News.

„Dokážete si představit emocionální a duševní trauma, které naše děti a všichni ostatní členové rodiny prožívali, když Sajida a Abida zmizely. Když nás policie informovala, že identifikovaná těla patří našim nezvěstným sestrám, tak to pro nás bylo, jako by se nám rozpadl celý svět,“ dodal Masih.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. ledna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář