Potlesk pro Ježíše. Církev v Ugandě vytvořila nový světový rekord

Církev v Ugandě vytvořila nový Guinnessův rekord v nejdelším potlesku.

Téměř tisíc členů církve Phaneroo Ministries v Kampale tleskalo celkem 3 hodiny a 16 minut, přičemž průměrná hladina zvuku byla 88,5 decibelů. Aby byl pokus platný, museli se po celou dobu držet nad hranicí 80 decibelů.

SOUVISEJÍCÍ Větší než v Asbury. Africká země zažívá vylití Ducha svatého

Zpravodajský portál Premier informuje, že vedoucí církve Grace Lubega Matovu uvedla, že akce známá jako „Potlesk pro Ježíše“ měla lidi sjednotit. 

„V době, kdy se mnozí lidé potýkají s různými životními událostmi, jsem chtěla lidi přivést na místo díků a oslav. Snažili jsme se vyslat světu poselství, že bez ohledu na boje a těžkosti musíme mít prostor pro vděčnost a díkůvzdání. Naše hlavní vděčnost patří našemu Pánu a Spasiteli Ježíši, ve kterého věříme.“

Guinnessova kniha rekordů uvádí, že každý účastník musel po celou dobu nepřetržitě tleskat – pokud někdo přestal, byl ze skupiny vyveden asistentem.

Přestávky na toaletu nebyly povoleny, pokud však některý z účastníků dostal žízeň, asistent mu pomohl tím, že mu přiložil k ústům láhev s vodou, kterou mohl popíjet a přitom pokračovat v tleskání.

Pokus o rekord byl živě přenášen a sledovalo ho mnoho lidí po celé Ugandě, kteří mu tleskali na znamení podpory.

Předchozího rekordu v délce dvou hodin a pěti minut dosáhl Clark Stevens a The Festival of Awesomeness ve Velké Británii v roce 2019.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. září 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář