Představitelé církve vyzvali australskou vládu, aby přijala 20 tisíc Afghánců

Představitelé církve vyzvali australskou vládu, aby přijala 20 000 uprchlíků z Afghánistánu.

Arcibiskup Kanishka Raffel řekl, že Austrálie by měla reagovat stejně velkoryse jako po masakru na náměstí Nebeského klidu a během syrské občanské války. Předseda vlády Scott Morrison zatím souhlasil s přijetím 3000 afghánských uprchlíků v rámci současného imigračního limitu.

SOUVISEJÍCÍTalibán chodí dům od domu a hledá křesťany

„Otevření srdce a domova a reakce na objektivní potřeby lidí – to je křesťanské, ale je to taky rys lidského soucitu,“ řekl podle Church Times arcibiskup Raffel. „Jeli jsme do Afghánistánu, abychom zajistili svobodu afghánského lidu, a teď potřebujeme přivést tolik lidí, kolik jen můžeme, aby mohli sdílet naši svobodu.“

Předseda australské katolické biskupské konference, arcibiskup Mark Coleridge z Brisbane, zopakoval výzvu, aby vláda přijala 20 000 uprchlíků s tím, že 3000 lidí je značné množství, ale to nestačí.

Baptistický kazatel a bývalý ředitel organizace World Vision Austrálie Tim Costello, napsal předsedovi vlády, aby „vzhlédl ke své víře“ (Morrison je členem letniční církve). „Austrálie má kapacitu a měli bychom to udělat,“ napsal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Kanishka Raffel

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář