Prezident Kiska závidí křesťanům jejich naději v nejtěžších životních událostech

Slovenský mediální prostor v posledních dnech naplnily reakce na sarkastické poznámky novinářů deníku SME na adresu Simy Magušinové. Peter Tkačenko a Rado Ondřejíček se na svém soukromém twitterovém účtu posměšně vyjadřovali k víře populární slovenské zpěvačky, která se veřejně hlásí ke křesťanství.

Šéfredaktorka Beata Balogová se už za své kolegy omluvila a generální prokurátor Maroš Žilinka dal pokyn k prošetření, zda nedošlo k trestnému činu. K řadě osobností, které k celé situaci vyjádřily, se přidal i bývalý prezident Andrej Kiska.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Na svém facebookovém profilu popsal osobní zkušenost z doby, kdy vedl charitativní organizaci Dobrý Anděl. „Asi před deseti lety jsem byl na pohřbu malé holčičky, která zemřela na rakovinu. Farář měl krásné kázání. Mluvil o nebi a o tom, jak se tam malý andílek bude modlit, abychom se my, ostatní, mohli k němu někdy přidat. Rodiče byli silně věřící a viděl jsem, jak jim slova o Bohu potírají medem zraněné duše.“

Kiska popsal, jak rodičům mrtvé holčičky záviděl jejich víru, že v nejtěžších chvílích mají něco, o co se mohou opřít. „Kde pro mnohé jiné všechno končí, oni věří, že život neskončil,“ dodal.

Vyjádřil přesvědčení, že hledat smysl života v umění, literatuře či hudbě by měl vyzkoušet každý a pokud to někdo najde, je to obdivuhodné. „Pokud to nedokážeme, asi je nejlepší zůstat zticha,“ dodal na závěr Kiska.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. listopadu 2021 Foto: prezident.sk – Andrej Kiska

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář