Při tlačenici v kostele zemřelo v Libérii nejméně 29 lidí

Monrovia – Nejméně 29 lidí včetně dětí v noci na čtvrtek zemřelo při tlačenici v kostele v liberijské metropoli Monrovia. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího místní policie, podle kterého může ještě počet obětí vzrůst.

Incident se stal při celonoční křesťanské bohoslužbě na okraji hlavního města, která přilákala velké davy lidí. Zatím není jisté, co tragédii způsobilo.

SOUVISEJÍCÍAfrický pentekostalismus se rozrostl natolik, že začal ovlivňovat světové křesťanství

Jeden ze svědků události Exodus Morias agentuře Reuters řekl, že tlačenici předcházel vpád skupiny ozbrojených mužů do davu. O útoku lupičů a následné panice informovala i místní média.

„Viděli jsme, jak skupina mužů s šavlemi a dalšími zbraněmi přichází k davu. Při útěku se někteří lidé krčili k zemi a další upadli,“ uvedl Morias. Policejní mluvčí odmítl kvůli vyšetřování událost komentovat.

„Lékaři uvedli, že 29 lidí zemřelo a další jsou v kritickém stavu,“ řekl podle agentury Reuters v místním rozhlase náměstek ministra informací. Místo neštěstí má dnes navštívit liberijský prezident George Weah. Státník vyhlásil třídenní smutek, obětem a pozůstalým pomohou příslušné úřady a liberijský Červený kříž, uvedla jeho kancelář.

Hromadné bohoslužby známé pro zápal věřících nejsou v nábožensky založené a převážně křesťanské Libérii neobvyklé, píše AFP. Zhruba pětimilionová země na pobřeží Atlantského oceánu patří mezi jeden z nejchudších států planety. Místní obyvatelé se snaží vypořádat s dědictvím dvou občanských válek, kvůli kterým mezi lety 1989 a 2003 zemřelo na 250.000 lidí. Konflikty způsobily kolaps státu a průmyslové infrastruktury a zdevastovaly hospodářství.

Obnovu země kromě současné pandemie covidu-19 ztížila i epidemie eboly v roce 2013, která zasáhla západní Afriku. Libérie byla jednou ze tří nejhůře zasažených zemí, krvácivé horečce zde podlehlo 4800 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. ledna 2022 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář