Při vzpomínkové bohoslužbě se s Palau rozloučila rodina a přátelé

S respektovaným evangelistou Luisem Palau se v sobotu rozloučili jeho přátelé a rodina na vzpomínkové bohoslužbě, která byla vysílána živě po celém světě. Původem Argentinec se narodil roce 1934 a zemřel 11. března na rakovinu plic. Bylo mu 86 let.

Syn Andrew, který se vydal ve stopách Luise Palau, řekl, že jeho otec si nepřál okázalou pohřební slavnost, ale aby tato bohoslužba „ukázala na Ježíše“. „Naposled ho neposlechneme,“ zavtipkoval syn Palau, který byl označován za pokračovatele služby Billa Grahama.

SouvisejícíLuis Palau v Brně

Poznamenal, že oblíbeným biblickým veršem jeho otce byl Jan 10,10: Přišel jsem, aby měli život a měli ho v hojnosti, a také prozradil, co jeho otec chtěl mít napsané na náhrobním kamenu: „Tady leží Luis Palau. Nebyl dokonalý, ale miloval Ježíše.“

Jak píše portál Christian Today pastor Rich McKinley z Portlandu v Oregonu, byl mezi těmi, kdo během bohoslužby vzdali hold službě a osobě Luise Palaua. Vzpomínal. jak při setkání mluvil Palau o jistotě, že je připraven „být spolu s Pánem v nebi“.

Dodal, že Palau, jehož služba trvala více než 60 let, měl při jejich setkání „krátké zamyšlení o hříchu“. „Svatost bral velmi vážně, Nebral to jako něco, o čem by se mělo jen mluvit.“

SouvisejícíZemřel argentinský evangelista Luis Palau, označovaný za pokračovatele Billyho Grahama

Palau, který většinu svého života prožil ve Spojených státech, byl známý svými velkými evangelizačními akcemi, které se konaly v desítkách zemí po celém světě a přitáhly miliony lidí. Poslední evangelizační kázání měl v roce 2015 v newyorském Central Parku, kam přišlo 60 000 lidí.

V roce 2018 mu byla diagnostikována rakovina. Ve stejném roce měl premiéru jeho autobiografický film „Palau“.

Tehdy řekl, že i když mu bude chybět jeho manželka a synové, je „připraven“ jít k Bohu. „Takže je vše připraveno, a pokud mě chce Pán v příštích dvou měsících nebo dvou letech sebrat k sobě domů, pak jsem připraven,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. března 2021 Foto:

https://www.christiantoday.com/article/luis.palau.remembered.at.livestreamed.memorial.service/136552.htm

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář