„Příležitostí ke sdílení evangelia přibylo,“ říká ukrajinská křesťanka

Členka evangelikální církve na Ukrajině popisuje situaci rok po ruské invazi. Navzdory velké bolesti a slzám vidí „Boží ruku“.

24. února uplynul rok od ruské invaze na Ukrajinu. Drama tohoto dne pokračuje již dvanáct měsíců, miliony lidí byly nuceně vysídleny a tisíce lidí zahynuly v důsledku bombardování a bojů na frontě.

Navzdory obtížím hrají evangelikální křesťané významnou roli při poskytování základní pomoci a duchovní péče ukrajinskému lidu, protože země je nejen hospodářsky poškozená, ale potřebuje také jedinečnou naději, kterou přináší evangelium.

SOUVISEJÍCÍPastor z Moskvy: Vím, že Bůh nás všechny bude soudit 

Takto to chápe Mariana Laskava, ukrajinská misionářka, která je v Kyjevě v rámci misijního týmu Slovo života, který navzdory překážkám pokračuje v evangelizačních misiích a biblickém vzdělávání po celý první rok totální války.

 „Tento rok byl pro všechny Ukrajince nejtraumatičtější. Nikdy jsem tolik neplakala a necítila tolik bolesti nad tím, co se děje s naším lidem. Ani jsme nevnímali změnu ročních období, protože jediné, na co myslíme, je, kdy už ta agrese vůči naší zemi skončí, kdy ji konečně přestanou ničit,“ řekla portálu Evangelical Focus.

„Ale osobně jsem jako misionářka, kterou Bůh povolal ke službě, velmi šťastná, že mohu být zde a pomáhat svému lidu. Je tu tolik potřebných, že my, kteří sloužíme Pánu, tu musíme být,“ dodala. 

„Mnoho Ukrajinců plní kostely. Je zde tolik potřebná humanitární pomoc. Když jste tady, chápete, že jste na nejlepším místě, protože navzdory nebezpečí pomáháte svému lidu.“

Vysvětlila, že další důležitou součástí jejich práce je pomoc vojákům a péče o raněné v nemocnicích. Snaží se také pomáhat těm vojákům, kteří jsou bývalými studenty Biblického institutu.

„Zajímavostí bylo, že jsme v prosinci vytvořili divadelní hru s názvem „Hledáme světlo“, vánoční program pro děti. Tento evangelizační projekt pro uprchlíky se setkal s velkým ohlasem. Kostely se zaplnily lidmi, kteří se přišli podívat na divadelní hru, mnozí přišli s problémy, trápili se a odcházeli s nadějí,“ řekla. 

„Na konci hry hlavní hrdinové nacházejí království světla – světlo, které jim nikdo nemůže vzít ani uhasit. V poslední písni se dozvídáme, že Ježíš je králem světla,“ uvedla pro Evangelical Focus ukrajinská křesťanka Mariana Laskava. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

https://evangelicalfocus.com/europe/20907/the-opportunities-to-share-the-gospel-have-multiplied

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář