Přinesl Boha a kytaru 245 národům. Nyní podává čaj sebevrahům

Benny Prasad byl kdysi nemocný a depresivní teenager. Od té doby však tento indický umělec využívá cestování, hudbu a horké nápoje ke sdílení evangelia.

Od olympijských her v roce 2004 až po mistrovství světa ve fotbale v roce 2006 vystupoval Kandukuri Benny Prasad před prezidenty, parlamenty a univerzitami se svou speciálně upravenou kytarou.

SOUVISEJÍCÍPtal jsem se: „Bože, líbí se ti tady?“

Gospelový hudebník a instrumentální kytarista v roce 2010 vytvořil také světový rekord v nejrychlejší návštěvě 245 zemí, což se mu podařilo za 6 let, 6 měsíců a 22 dní.

Magazín Christianity Today však informuje, že tyto úspěchy zdaleka neodpovídají dráze, ke které jeho život směřoval v dětství.

„Byl jsem neúspěšný ve všech aspektech svého života – ať už šlo o hudbu, vzdělání, charakter, nebo dokonce zdraví,“ řekl Prasad, který musel v desáté třídě kvůli své lenosti a špatnému prospěchu opustit školu.

V dětství Prasad trpěl revmatoidní artritidou a astmatem a v 16 letech mu lékaři dávali šest měsíců života. Nemoci mu poškodily 60 % plic a jeho imunitní systém se zhroutil, což způsobilo, že se Prasad cítil zbytečný a dokonce uvažoval o sebevraždě.

V tomto nejnižším bodě svého života Prasad, který vyrůstal v křesťanské rodině, uslyšel hlas Ježíše, který mu řekl: „Benny, i když se cítíš zbytečný, stále tě chci. Mohu tvůj život proměnit a udělat z tebe nového člověka.“

Prasad řekl, že to bylo poprvé, kdy ho někdo přijal v jeho slabosti. Mnozí jeho blízcí ho v životě označovali za bezcenného.

„Ale Ježíš byl ochoten přijmout mě takového, jaký jsem,“ řekl Christianity Today Prasad.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. srpna 2023 Foto: screenshot YouTube – Benny Prasad

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář