Jakub Kolinger: Proč budu volit ve druhém kole Zemana?

Nejdřív bych chtěl říct, že nemám nic osobního proti žádnému kandidátovi, který se letos ucházel o hrad. Jsou to všichni jistě zajímaví lidé, každý je v něčem úspěšný a nadaný. Bůh je miluje, takže kdo jsem já, abych na ně kydal špínu. Kéž by to nedělali ani jiní křesťané.

Ale… Teď už k té mé volbě. Miloš Zeman pro mě zdaleka není ideálním kandidátem. V uplynulých letech (a hlavně v tom roce posledním) jsem byl jeho chováním tolikrát zhnusen, až jsem zvažoval, že ho za žádnou cenu znovu volit nebudu. Vadí mi na něm jeho často přehnané buranství, kterým rád provokuje. Mám rád srandu, drsnou srandu, sarkasmus a černý humor, snesu hodně. On ale, jako hlava státu, přestřeloval i u mě. Co mě štve (nebo štvalo) ještě víc, je jeho (zdánlivě) bezmezná podpora Babišovi. Z tohoto důvodu ho odmítá volit většina lidí, kteří mu před pěti lety vhodili svůj hlas, ale teď se rozhodli jinak. Což je pochopitelné. Ale… Zeman byl a je pragmatik. Spojenectví s Babišem je evidentní, důvod však bude čistě sobecký. Z minulosti víme, že tito dva nebyli dobří přátelé, naopak. Jejich společenství je čistě účelové – mají společné „nepřátele“. Tím, jak se volba prezidenta blížila, začala se tato dvojčata osamostatňovat. Pokud Zeman vyhraje, už nebude Babiše potřebovat vůbec k ničemu, naopak, Babiš ho bude potřebovat nutně. Co to znamená? Že Zeman bude moci více prosazovat to, co chce on. Z minulosti víme, že Zeman nemá problém zbavit se těch svých spolupracovníků či spojenců, kteří už pro něho nejsou výhodní, či je již nepotřebuje. Netvrdím, že je to morálně v pořádku, ale tak to prostě je. Vzpomeňme na Šloufa, který mu pomohl vyhrát kampaň a stát se premiérem a za pár let u prezidentské volby neměl být vpuštěn ani do volebního štábu k oslavě vítězství. A co tím chci říct? Že to spojenectví nebude tak silné a neotřesitelné, jak se může zdát. To neznamená, že mě to neštve. Štve, hrozně moc.

Úřad prezidenta je politická funkce, měl by ji zastávat politik. Proč? Protože jedině pár let strávených ve vrcholné politice člověka „svlékne do naha“. Opozice dělá vše pro to, aby našla jakoukoli špínu, a zpravidla ji také najde. Tato špína a nedostatky se mimo politiku nemohou projevit. To ale platí i o pozitivních vlastnostech, o odvaze. Něco jiného je povídat v televizi, ale jednat za celý národ a ochotu nést za své jednání odpovědnost (a potom být opět zvolen) je věc druhá. O špíně, ale i prověřených kvalitách současného pana prezidenta víme moc dobře, víme co od něho čekat. Od pana Drahoše to nevíme, můžeme jen předpokládat. Máme, v současné situaci ve světě, ten komfort „předpokládat“? Nechat se překvapit? Zastane se „nás“ v těch nejdůležitějších (řekl bych až životně důležitých) tématech? Bude ho slyšet? Má takovou odvahu?

Reklama

 

Když zvolím Zemana, vím, že tím volím člověka, který je hlasitým kritikem islámu. Nebojí se nazývat věci pravými jmény v této otázce, raději řekne pravdu, než aby byl korektní a neubíral si před světovou politickou reprezentací body.

Když zvolím Zemana, vím, že udělá vše pro to, aby na naše území nebyli přijímáni ilegální ekonomičtí migranti, jejichž část (a je úplně jedno jak velká) by v naší zemi vytvořila podhoubí radikálního islámu.

Když zvolím Zemana, vím, že volím člověka, který si uvědomuje (alespoň aktuální) problémy eurozóny. A jak říká, dokud bude Řecko a další jižní země Evropy potenciální hrozbou, nedoporučuje nám přijetí eura. Tyto země budou hrozbou vždy. Když problémy vyplují na povrch, EU vytiskne víc peněz a náplastí „zalepí“ tepenné krvácení. Aby se o problému příštích pár let (v lepším případě) nemluvilo.

Když zvolím Zemana, vím, že má mnohem bližší názory mé víře ohledně potratů. Jak řekl kandidát Fischer, toto není banální otázka. Toto je otázka života a smrti.

Když zvolím Zemana, vím, že volím známého přítele Izraele a židovského národa. Jeho postoje v této otázce nejsou vůbec samozřejmé. Co z toho má? Proč si takto zbytečně ubírá body u světové politické reprezentace? Česká společnost je spíše proizraelská, ale když dojde na věc, lidem je to vlastně úplně jedno – toto vystihl Babiš a raději se chtěl svou nepodporou k přesunutí české ambasády zalíbit EU představitelům. Co (nebo spíše kdo) by asi tak mohlo Zemana k této neobvyklé podpoře Izraele vést?

Reklama

 

Ve většině těchto, pro mě nejdůležitějších, otázek pro mě pan Drahoš představuje buďto pravý opak, nebo v lepším případě nepředstavuje nic.

Chování pana Drahoše na hradě by bylo jistě důstojnější, choval by se slušně a odhadnutelně a nedělal by „ostudu“. Myslím, že bychom o něm téměř nevěděli. To je ale asi tak všechno. Pokud někdo argumentuje tím, že jeho zvolením zastavíme Babiše, není to pravda. Ještě před jeho případným nástupem, bude ke druhému pokusu o sestavení vlády jmenován opět Babiš, pokud Zemanovi ukáže deklarovanou podporu 101 hlasů. No a případný třetí pokus bude mít v rukou předseda sněmovny (Vondráček z hnutí Ano). Takže i kdyby Drahoš chtěl, Babiše v získání důvěry pro jeho vládu nezastaví.

Stejně jako u zvolení Trumpa prezidentem USA si myslím, že zvolení Zemana nám pomůže o chviličku oddálit ty nadcházející časy, o kterých my křesťané víme, a které musí přijít…

Proto budu volit Miloše Zemana. Kéž bych těmito řádky někomu pomohl rozhodnout se. A vás, kteří to vidíte podobně, prosím, nebojte se o tom nenásilně informovat své okolí. Myslím, že nejde o málo. Šťastnou a hlavně svobodnou volbu přeji.

 

Autor: Jakub Kolinger, je členem křesťanského společenství Archa víry v Příbrami  Foto: CC Search

Jedná se o osobní názor, stanovisko autora článku nemusí vyjadřovat názor redakce

Kategorie: Komentáře

67 Komentáře

 1. Pane Kolingere!
  Hluboce se mýlíte. Pan Zeman, pokud z toho bude mít prospěch a politické body, pustí do Země třeba bandu vrahů (viz. milost pro pana Kajínka). Proti islámu a uprchlíkům je jen proto, že si to většina národa myslí. Žádné hodnoty, obrovské ego, neustálé lži, pochybní spolupracovníci,…. A přečtěte si jeho názory pořádně! Je pro EU, je pro Euro. Akorát teď v televizi bude tvrdit něco jiného, protože mu to může zachránit jeho funkci. Pokud to prosím myslíte se svým křesťanstvím vážně, více otevřete oči, více se modlete a vzdělávejte se co se názorů pana Zemana a pana Drahoše týče. Děkuji!

  Odpověď
  • Tomáši,
   mýlíte se Vy. Zeman je vlastenec a do země nechce pustit žádné hordy vrahů, proto je proti němu takový odpor. Vadí Vám, že dal milost Kajínkovi? A že dal Havel milost skoro 22 000 vrahům, to bylo v pořádku? Taky byli do roka zpátky. Kajínek si svoje odseděl, jiní za daleko menší činy dostali polovinu. Zeman sice deklaroval před časem, že je pro Euro, ale je na rozdíl od Drahoše i pro referendum o něm, protože chce, aby si národ sám rozhodl o tak důležité věci. Drahoš se jasně vyjádřil, že lidi by neměli mít právo svoje názory projevit referendem. Ten článek koluje na netu, jistě si ho najdete.
   Já vyjadřuji podporu Jakubovi Kolingerovi, byť nesouhlasím na 100% se vším, co napsal. Ale to není důležité, důležité je naopak to, že podpoří prezidenta Zemana, protože z křesťanského hlediska je prioritní ochrana země a postoj k Izraeli. Měl byste se naopak modlit Vy za to, koho máte volit, třeba budete překvapen, co Vám Bůh řekne.

   Odpověď
 2. Denis Doksanský

  Článek považuji za velmi dobré a racionální vysvětlení osobního postoje autora.

  Osobně vnímám 3 zásadní témata:

  1) Euro -je to jedna z oblastí, kde má prezident zásadní pravomoci, vzhledem k tomu, že jmenuje členy bankovní rady ČNB. Pokud např. Jiří Drahoš, který chce brzké přijetí eura jmenuje do ČNB jeho zastánce, je otázkou krátkého času, kdy toto ČNB doporučí i Vládě ČR.
  2) otázka přijetí uprchlíků – ano, aktuálně zde nejsou z ekonomických důvodů a prezident není tím, kdo je přijme či nepřijme. Ovšem M.Zeman měl zásadní vliv na to, aby Vláda ČR nepřijala kvóty a nezměnila své stanovisko jako např. Slovensko. Ve chvíli, kdy bychom byli vázáni kvótami uprchlíky přijmout, by nebylo problémem dořešit i výši sociálních dávek např. tím, že by je po několik let dotovalo Německo – prostředky na to mají a vůli také. V tom je postoj prezidenta zásadní!
  3) Izrael – jedna věc je nezávazné vyslovení podpory, buďme u p. Drahoše rádi i za to – ovšem před 5 lety i K.Schwarzenberg vyjadřoval podporu Izraeli, ale v praxi jako ministr zahraničí vícekrát ustoupil tlaku EU. Ten je enormní a musíte mít velmi silnou hroší kůži jej ustát. Tu má z aktuálních dvou kandidátů jen jeden z nich, přes tisíc výhrad k jeho vystupování, lidem kolem něj apod.
  Tato 3 témata jsou strategická.

  Odpověď
  • Když vidím a následuji Krista, vede mě to od toho, abych vůbec jen uvažoval o tom dát Zemanovi hlas. Toť má duchovní zkušenost. Skutečný obrácený křesťan dle mého Zemana nemůže (chtít) volit. Ten text autora výše – já tam vnímám spíš argumentačně plytkou racionální úvahu než následování Ježíše Krista.

   Odpověď
   • Možná bych rád přece jen poupravil. Možná že nakonec i skutečný obrácený křesťan může volit Zemana, ale dle mého názoru v tomto případě duchovně neprohlédl.

    Odpověď
 3. Kamila Matysová

  Proč si na Křesťan Dnes musíme číst zpátečnický článek nějakého neznámého člena jakéhosi sboru v Příbrami, ve kterém se nás snaží ovlivnit k volbě sprostého, mstivého a závislého člověka a lháře? Co je na tom křesťanského, jaké hodnoty tu sdílí? To, že se někdo tváří proizraelsky z něj nemůže smýt všechnu hanbu a ostudu, které naší zemi dělá. Pohrdání, s jakým se vyjadřuje o poctivých lidech, urážky, které sype na hlavu osobnostem, které se již nemohou bránit (protože již odešly), to nejsou. Spojenectví a politikaření s Putinem, Babišem a Čínou, ohýbání nejvyššího zákonu naší země – ústavy, to také nejsou. Nevybíravý, vulgární slovník a útěky ke spřízněným médiím to taky nejsou? Jestli něco od prezidenta očekávám, tak kromě proizraelského postoje je to vše ostatní, než co pan Zeman za posledních pět let předvedl.

  Odpověď
  • Asi jste nikdy neslyšela, že základem demokracie je možnost svobodné diskuze. Nebo pokládáte za správné zakazovat jiným lidem vyjádřit svůj názor? Tak to dělali komunisté např. v době normalizace.

   Odpověď
   • Ono stačí číst o „zpátečnických názorech“.

    Když si člověk otevřel Rudé Právo, nebo se podíval na nástěnku v 50. letech, všude byly samé „Síly pokroku“ a „pokrokové světonázory“.

    „Pokrokářství“, v západní politické hantýrce „progresivismus“, je synonymem pro komunismus. A vztah komunismu ke křesťanství známe. Však církev byla považována za „zpátečnickou“ jako celek.

    Odpověď
  • Dobrý den, je toho hodně, zareaguji jen na ty „urážky osobnostem, které se nemohou bránit“. Věděl bych o F. Peroutkovi a A. Dubčekovi. Na začátku stál krotký výrok MZ – parafrázuji “ i takový intelektuál jak FP byl fascinován ztůdným učením…“ ostřejší to nebylo, spíš uctivé. Já jsem nehledal článek „Hitler je gentlemean“, ale přečetl si články, které k dispozici jsou. A dal jsem mu za pravdu, ostatně i závěrečný judikát v procesu, který to vyvolalo, a který je na webu k dispozici, mu stran Peroutkovy orinetace dává za pravdu. MZ se mýlil v technikáliích, ale ne v podstatě věci. A. Dubček – tady bylo o poznání vulgárněji řečeno, že krom F. Kriegela se všichni podělali … což je v podstatě pravda. Jsme pamětník a Dubčeka jsme miloval, ale v roce 1969 podepisoval pendrekový zákona a byl to už někdo jiný.
   POkud nebudeme hodnotit zesnulé osobnosti, musíme přestat vyučovat dějepis.

   Odpověď
  • Ještě bych se zastavil u tematu „ostuda“, v němž čelní místo zaujímají návštěvy Číny. Český rozhlas uvedl před dvěma týdny, že Velká Británie hledá cestu, jak investovat peníze do čínské hedvábné stezky. A minulý týden uvedla média mainstreamu, že Macron přivezl do Číny na své obchodní misi valacha z chovu, v němž strýček „Si“ nalezl oblibu. Byl mimochodem úspěšný v peodeji Airbusů.
   Miloš Zeman by podel tohoto vzorce měl vozit do Číny ne plyšáky, ale rovnou starokladrubáka.

   Odpověď
 4. Rozumně napsáno. Jakoby „Lepší Zeman v hrsti, nežli Drahoš na střeše“. 🙂 Myslím, že je potřeba vzít v úvahu ještě: 1. jaké jsou pravomoci prezidenta a z toho plyne na jakých postojích bude hlavně záležet. 2. Jaký je asi charakter kandidáta, aby se mu dalo věřit, že neotočí. 3. Zdravotní způsobilost a tým. To velmi dobře vyjádřil Karel Schwarzenberg „Přátelé, stojíme teď před druhým kolem prezidentských voleb. Na jedné straně stojí stávající prezident Miloš Zeman, který je bohužel oslaben pokračujícími nemocemi a dostává se stále více pod vliv svého nejbližšího a nedůvěryhodného okolí. Tito pánové původně velice inteligentního a samostatně myslícího člověka zneužívají k vlastnímu prospěchu a tlačí naši zem víc a víc na východ. Mnohým stárnoucím lidem se stává, hlavně když jsou nemocní, že se dostanou pod vliv svého okolí a není to poprvé v dějinách.
  Ale teď máme možnost tento smutný stav změnit. Kandidátem je profesor Drahoš, velice vážený dlouholetý a respektovaný předseda Akademie věd. Byl by důstojným prezidentem a naší zemi by skvěle zastupoval v zahraničí. Má patřičné vzdělání, umí jazyky a má vychování. Mohu ho jenom vřele doporučit. Myslím, že Česká republika si zaslouží zdravého prezidenta, prezidenta v plné síle a prezidenta, který není pod vlivem dosti podezřelých osob v jeho okolí. Máme tedy před sebou volbu, jestli budeme sebevědomá země a budeme směřovat na západ, nebo se opět budeme ohýbat a skončíme na východě. To je pro osud naší země rozhodující.“

  Odpověď
  • Problém je ale v tom, že my se ohýbáme před Západem. Na EU, která umí podrobit normalizaci každý banán, si neumíme vydupat směrnici, která by zakázala dvojí standardy potravin. Když porota londýnského soudu propustila vraha českého manažera Zdeňka Makara, zmohli jsme se na chabý diplomatický odpor.
   Já také nevím, jak by nás bral Východ, zato vím i po třicetileté praxi v západním podniku, jak nás bere Západ: jako mluvící dobytek.

   Odpověď
   • Magda Hejdánková

    Argumentujte gerasi, ale nevymýšlejte si. Normalizovat banány chtěli evropští zemědělci, aby zabránili konkurenci a ochránili své „souměrné skleníkové banány“ před dovozem levných, ale ne vždy dokonalých banánů z Afriky. Evropská unie byla naopak ten, kdo takový nápad zatrhl! Směrnici proti dvojí kvalitě neprosazují Češi, ale naopak EU, jmenovitě předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker viz zde: 1url.cz/ht5Qe! Češi takové směrnici naopak brání, jmenovitě třeba ředitel firmy Hamé Martin Štrupl viz zde: 1url.cz/1t5QQ ! Chci věřit gerasi, že to jen nevíte a že nelžete v těchto věcech záměrně. Pokud jde o násilí proti Východoevropanům, tak to se v takové míře rozpoutalo teprve po vítězství stoupenců Brexitu v referendu, jenom to potvrzuje, jaké síly za prosazením referenda stály!

    Odpověď
  • Především dnešní Západ je už jiný než, který byl. A v blízké budoucnosti by mohl být i muslimský. Takže rozumný člověk takový Západ nechce. Východ je pro nás dobrý pro obchod stejně jako Západ a je třeba s Ruskem i Čínou přátelské vztahy, které neznamenají, že přijdeme o svoji suverenitu o kterou bohužel přicházíme v totalitní EU.

   Odpověď
 5. Přemýšlím,jak může křesťan říct, že nepomůže lidem v nouzi. Emigranti nerovná se radikální islamisté. Možná by bylo fajn trochu pocestovat po světě a omrknout muslimy a svět zblízka. Další věc, Zeman celou dobu vystupuje proti křesťanským hodnotám, hezky je to popsané ve výzvě od dominikánů. P.Drahoš byl v debatách čitelný, výrazný a jeho vystupování je nesrovnatelne s dnešním hulvátstvím na hradě.

  Odpověď
  • Je přece nesmyslné hrát hru, kdy nám sem bude někdo permanentně posílat migranty, abychom se o ně starali. To je stejné jako kdyby Vám zazvonil zvonek a u dveří stála rodinka s tím, že jim někdo dal Vaší adresu.

   Odpověď
  • Tomáš Indrák

   A proč nepomohou těm uprchlíkům jejich „bratři“ z bohatých muslimských zemí (Saudská Arábie, Bahrajn, Kuvajt…), kteří by na to měli dostatek prostředků? Vždyť to mají muslimové i v Koránu, že si mají navzájem nezištně pomáhat! Navíc jsou si blízko geopoliticky, kulturně i nábožensky. Odmítají je přijmout a poskytnout jim materiální pomoc, a namísto toho investují miliardy do zbrojení apod. To jen dokazuje velké pokrytectví současného islámského náboženství, a také to, že se ve skutečnosti nejedná o „uprchlickou krizi“, ale spíše o někým řízenou invazi muslimů do Evropy.

   Pěkně to popisuje a na tato fakta upozorňuje i náš etnograf Miroslav Zelený – viz např. v debatě na DVTV: https://www.youtube.com/watch?v=XVX6X_n0f8w . Doporučuji shlédnout.

   Odpověď
  • Jitko, máte pravdu. Já si myslím, že skutečný křesťan dobře vidí, že Zeman do značné míry pošlapává to, co hlásal Ježíš Kristus a že volba Zemana by byla v rozporu s následováním Ježíše Krista.

   Odpověď
 6. Magda Hejdánková

  Příznivci Miloše Zemana obdivují na svém prezidentském kandidátu po právu mnoho věcí. Ovšem mnohé na něm obdivují neprávem. K Zemanovi vzhlížejí lidé, zastávající poměrně vyhraněné postoje v zahraniční politice – láká je orientace na Rusko, akceptují anexi Krymu s tím, že je to důsledek nepřátelské politiky EU a NATO. Stejně rázně jako akceptují připojení Krymu k Rusku ovšem odmítají odtržení Kosova od Srbska. V této věci nemohou přijít na jméno prvnímu polistopadovému prezidentovi Václavu Havlovi. Donekonečna připomínají tzv. humanitární bombardování Srbska. A tady bych vás ráda překvapila – vsadím se, že mnozí vůbec nevíte, že to byl právě Miloš Zeman, kdo jako předseda tehdejší vlády za Českou republiku vojenskou akci proti Srbsku odsouhlasil. Nikoliv Havlův, ale Zemanův podpis je pod souhlasem s vojenskou operací NATO proti Srbsku. O takových věcech totiž rozhoduje vláda a její předseda M. Zeman dal po konzultaci s tehdejším ministrem zahraničí Janem Kavanem vojenské akci zelenou. Havel pouze vymyslel nešťastný termín „humanitární bombardování“, ovšem bombardování jako takové odkývl právě Zeman. A jeden mýtus je fuč.

  Odpověď
  • Ne, o tom, že MZ jako předseda vlády povolil přelet letadel NATo, se dobře ví. Kdyby nepovolil, byla by to další věc na seznamu jeho vad: „Nepodpořil naše spojence v NATO!“ . Krym a KOsovo mají mezi voliči MZ trochu jinou logiku, protože Kosovo bylo precedens, tak i skqlní voliči MZ vědí, že tam je vymalováno a nic se jen tak nezmění, a proto aplikují precedens na Krym. Logika tedy spíše zní: když Kosovo, pak i Krym. Navíc KOsovo bylo po staletí srbské a Krym po staletí ruský, ale to je jen doprovodný fakt.

   Odpověď
   • Magda Hejdánková

    Rozdíl mezi Kosovem a Krymem je zásadní – zatímco Kosovo nezávislost získalo, Krym ji ztratil. A historií raději neargumentujte, Rusové byli 300 let v područí Mongolů, neměli bychom tedy vrátit Rusko jim?

    Odpověď
  • Když se sjednocovalo Německo dostal Gorbačov ujištění od státníků Evropy a USA , že se NATO nerozšíří na Východ ani „o píď“. Sliby chyby a vývoj skončil konfliktem na Ukrajině. Pro Rusko je Západ nevěrohodný partner a obsazení Krymu bylo důsledkem tlaku Západu.

   Odpověď
  • S tou anexí Krymu Ruskem bych moc neoperoval – mohla byste být lehce zařazena mezi negramotné lidi. O statusu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v referendu a bylo to podle Ukrajinské ústavy i když mocnosti to popírají. Obyvatelé Krymu v rteferendu odhlasovali připojení k Ruské federaci. A je vymalováno ! Má to konečně i oporu v chartě OSN. Kosovo je záležitost docela jiná – tam západní mocnosti lhaly a podváděly od začátku a motivem bylo (ze strany BRD) oslabení Srbska, , ze strany usa možnost vytvoření vojenské základny na Balkáně (obsazení Balkánu je strategická záležitost) a z pohledu konkrétních politiků (N. Albrgightová) naprostá sobeckost a kořistnictví – vlastní prospěch …

   Odpověď
 7. Kamila Matysová

  Pane Pinci, lidé vyjadřují svoje názory na různých místech, argumentují a proti tomu nic. V tomto článku ale autor diskutuje maximálně sám se sebou a už v nadpisu nám předvádí výsledek své „překvapivé“ diskuze – bude volit Zemana. V tomto ohledu mě zaráží, že se zde takový článek objevuje. Očekávala bych spíše, že server poskytne informace, že se některá osobnost vyjádřila tak a tak nebo bude nějaká anketa, kde se lidé mohou vyjádřit a utvořit si vlastní názor, ale takovou agitku opravdu ne.

  Odpověď
 8. Autor se tváří, že jeho rozhodnutí je pragmatické a kalkulované. Prezentuje je jako emočně těžké, ale rozumově správné rozhodnutí. Pravda nemůže být dál. Jeho důvody zcela iracionální.

  Hlavní důvody pro volbu Miloše Zemana, které jsem v článku nalezl jsou:

  (1) Zemana známe. U Drahoše nevíme, co očekávat.
  (2) Autor se bojí muslimských imigrantů a má dojem, že Zeman mu proti nim pomůže.
  (3) Autor souhlasí se Zemanovým postojem k Euru.
  (4) Autor kvituje údajný názor Zemana na problematiku potratů.
  (5) Zeman je politik, Drahoš není. Prezident má být politik.

  Pokud jde o první důvod, nemohu se rozhodnout, jestli je k smíchu, nebo k pláči. U Zemana víme, že je to nemorální a bezcharakterní člověk. Je opravdu rozumné nedat šanci druhému kandidátovi jen z důvodu, že existuje teoretická a ničím nepodložená šance, že by mohl být horší? Samozřejmě není. Naopak, právě proto, že víme, jaký Miloš Zeman je, máme VELKÝ důvod dát šanci komukoliv jinému.

  Důvody (2) až (4) narážejí na zcela zásadní problém. Ani jedna z uvedených otázek nespadá do kompetencí prezidenta. Vše řeší vláda. Názor, že Miloš Zeman „přesvědčil vládu“, aby se nějak stavěla k Euru a k imigraci, je úplně zcestný. Vláda přejímá stejný názor k imigraci a k Euru jako Miloš Zeman zcela sama a přirozeně – je to totiž názor, za který ji v tuto chvíli pochválí většina obyvatel. K tomu, aby vládla zvládla dělat populistická rozhodnutí, není potřeba, aby Miloš Zeman byl prezidentem. Autor jednoduše podlehl mediální masírce Miloše Zemana, který se potenciální voliče snaží přesvědčit, že s těmito věcmi něco udělá. Nevěřte mu. Neudělal dosud nic a neudělá ani v budoucnu. Pouze vedl a povede silácké řeči.

  Lze dodat, že obavy z imigrantů jsou v naší zemi uměle vykonstruované stranami a politiky (včetně Zemana), kteří z toho těží svůj politický kapitál. Máme nejpřísnější imigrační systém v EU a jsme jedna z nejbezpečnějších zemí světa. Přístup k povinným kvótám a imigraci je ostatně u všech kandidátů v zásadě stejný.

  Zajímalo by mě, kde autor vyčetl, že Miloš Zeman je odpůrcem potratů. Pokud je mi známo, Miloš Zeman v této věci nezaujímá žádné stanovisko, potraty jsou mu zcela lhostejné. Velmi aktivně se ovšem „naváží“ do neziskových organizací podporujících práva žen – mj. i těch, které pracují na prevenci potratů.

  Nesouhlasím ani s posledním z důvodů. Různí politici (Miloš Zeman, Mirek Topolánek) se nám snaží vnutit myšlenku, že funkce prezidenta je „čistě politická“. Není to tak. Jsme parlamentní republika, prezident nemá reálnou moc. Má působit jako reprezentant, ideotvůrce a nezávislý arbitr. V tomto ohledu nemusí být politické angažmá výhodou – naopak, může prezidentovi ubrat na nadhledu a nestrannosti.

  Schválně se podívejme zpět na naše polistopadové prezidenty – měli jsme tu 2 špičkové politiky (Klaus, Zeman) a 1 občanského aktivistu / napůl laika (Havel). Se kterým z prezidentů jste byli spokojeni?

  Přijde mi nešťastné na křesťanském médiu takto agitovat, a to zvláště pro kandidáta, o kterém sám autor článku prohlásí, že morálně dosti problematický. Nicméně když už vyšel původní článek, nelze než polemizovat. Volte, jak Vám svědomí velí, ale nenechte si, prosím, věšet bulíky na nos.

  Odpověď
  • Kamila Matysová

   Reakce Petra Duška stojí za zveřejnění na hlavní straně (když tam mohl být zveřejněn článek Jakuba Kolingera).

   Odpověď
  • Dagmar Kellerová

   Dobrý den, díky za názor. Líbí se mi Váš konstruktivní postup odebrání argumentů 🙂 Zemana jsem nikdy nevolila a volit nebudu. Škoda, že je tak lehké uvěřit líbivé iluzi – „on to zařídí“.

   Odpověď
 9. Zeman představuje veliké nebezpečí. Kandidát zvolený za ruské peníze, pod vlivem lidí s kontakty v Rusku – 5. kolona. Lidé, kteří jsou bezpečnostním rizikem. Extrémně proruský politik v míře jinde v Evropě nevídané. Proč??? Zjevně musí. Čí chleba jíš, toho píseň zpívej… Těch se tak snadno nezbaví – to by to už udělal. Ve skutečnosti chybí jiný racionální důvod, proč se tak angažoval.
  Raději mít problémy západoevropských zemí, než být opět ruským satelitem. A o to jde – snahu přitáhnout Česko opět do ruské sféry vlivu a připoutat ho zde. Já chci pro své děti, aby česko patřilo k nám kulturně a politicky podobným západoevropským zemím. Ne k Rusku. Jeďte na týden do Německa pak do Ruska a potom teprve volte. Toto autor zcela opominul a je to klíčové. Víc než Zemanovo buranství nebo opíjení či snad zdravotní stav nebo vztah k Izraeli. Rusko je mnohem větší nebezpečí než pár muslimů. Poláci a pobaltské státy zbrojí, jak mohou. Češi se ale ohroženi necítí a ani je nenapadne, že extrémně proruský politik snad je problém…

  Odpověď
  • Nebezpečím je pro nás jednoznačně EU a ne Rusko. Z Ruska bereme naftu, plyn, možnosti pro obchod jsou zde velké. Když jeli naši vojáci za 1.sv.války do války proti Rusku, zpívali si – Červený šátečku, kolem se toč, my jdeme na Rusa, nevíme proč. A nic se nezměnilo. Opět nějací oslové by nás chtěli poslat proti Rusům, abychom se vraždili mezi sebou. Ostatně na Ukrajině se tak již stalo. Macron byl v Číně a neslyšel jsem, že je tam jel poučovat o lidských právech. A ten povyk, když tam jel Zeman.

   Odpověď
 10. Pane Kolingere to snad nemyslíte vážně? Velmi se mýlíte! Jeho zvolením docílíte že uspíšíte zhoršení jeho zdravotního stavu, a potom si budou vládnout ty „figurky“ kolem něho. Proč nechcete, aby si v klidu užil důchodu ….?
  Vaše důvody volby Zemana jsou pro mě důvodem k volbě člověka jako je Drahoš. JD je slušný člověk a nebudu se za něj stydět ! Většinu vašich argumentů pro volbu ani prezident nemůže ovlivnit, Hlavní činnost prezidenta je reprezentace státu, a spolupráce s parlamentem a s vládou. A to pan Drahoš bude splňovat.

  Odpověď
  • Hlavní činnost Drahoše bude v tom, že si ho budou vodit z Bruselu nebo USA, stejně jako si chtěli vodit Zemana, ale ten se jim vzepřel. Takže – loutkové divadlo.

   Odpověď
  • Vážená paní, proč podsouváte něco, co není pravdivé? Zdravotní stav pana Zemana se jednoznačně zlepšil, protože jednak dodržuje určitou životosprávu (proto i zhubnul), a také se za něj spousta křesťanů modlí. To, že má polyneuropatii, není pro něj sice příjemné, ale přemýšlí mozkem, ne nohama.
   Pokud radíte, aby si prezident užil v klidu důchodu – to poraďte panu Drahošovi, měl být v penzi už skoro 10 let. Asi jste zapomněla, že je mu 69?
   To, že je někdo slušný, není a priori důvod k tomu, aby byl prezidentem. Já dám přednost raději drsnějšímu slovníku, ale vlasteneckému srdci, než pochlebovači Merkelové a vítači muslimských migrantů (protože proti křesťanským migrantům, pronásledovaným v jejich zemích, samozřejmě nic nemám. Ale do Evropy proudí hordy migrantů ekonomických).

   Odpověď
   • Jestli takto mluví křesťan, nejsem si jist, jestli chci být jedním z nich… Lidem v nouzi, ohrožených válkou, byste nepomohla? A to že pan Zeman krade, lže, mluví velmi nevybíravě?Vždyť jedná tak, jak se mu to zrovna hodí, jak můžete vědět, že nezmění názor? Zkuste si představit, kdyby Ježíš volil. Koho by asi volil?

    Odpověď
    • Ježíš by volil mír, ten však v Koránu jaksi chybí. Korán podněcuje násilí. Ano, můžete napsat, že ve jménu křesťanství bylo provedeno hodně násilí. Jenže je rozdíl, co nám víra přikazuje a co děláme jejím jménem. Korán potlačuje práva žen a nutí k násilí. Bible násilí zatracuje a hlásí, že se nemáme nad nikoho povyšovat. Ano, jako křesťan pomohu lidem v nouzi, ohrožených válkou. Ale nebudu si sem tahat někoho, kdo není v nouzi nebo ohrožený válkou. Valná většina nelegálních migrantů z Afriky jsou ekonomickými migranty. Pokud pomáhat v zemi pustošené válkou, tak pomáhat přímo tam.

     Odpověď
 11. Tohle neni věc politické orientace, vizí, či zkušeností nebo lidovosti…Zeman od 90. let představuje to nejhorší v české politice…a ne tim, že by byl, nebo naopak nebyl levičák,..nebo chtěl či nechtěl uprchlíky..dokonce ani tim, že je sprostej a chlastá…

  ale tím, že je spojen s korupčníky a podezřelými lobbisty (od Šloufa po Nejedlého), že je napojen na podezřelé podnikatele (Kellner apod), že jeho nástrojem jsou lži a vyhrožování (Buzková – OLOVO, Slonková – pokus o vraždu, Schwarzenberg – inzerát v blesku, Drahoš – stb a pedofil,) popírání svobody médií (pokus o zničení Respektu v době opoziční smlouvy, dnes neustálé pohrdání vší kritické novinařiny a navíc vyvyšování barrandova)
  a že si vždy ukrajuje víc moci než mu náleží (98-2002 opoziční smlouva a teď posledních 5 let – Rusnokova zemanovská vláda, „kreativní výklad ústavy“, nejmenování profesorů, šikana Sobotky, pakt s Babišem…atd)

  a krom toho všeho podezřelé kamarádění s totalitáři z Ruska a Číny…

  Odpověď
  • Šikana Sobotky Zemanovou holí. To byl nejlepší výsledek voleb – Sobotku a Dienstbiera a další lidé poslali tam, kam patří.

   Odpověď
 12. Arnošt Kobylka

  Jenom upozorňuji, že ze strany zemanovského tábora se používají proti Jiřímu Drahošovi podrazy stylu falšování identity na Twitteru, záměrných negativních úprav Wikipedie apod.

  To je jeden z dalších důvodů, proč ho nevolit.

  Chcete, aby se posílil pozitivní vztah p. Drahoše k Izraeli. Modlete se za něj. U Zemana to taky zřejmě některé stálo prodřené kalhoty…

  Odpověď
  • Drahoš zaujme takový názor, který mu doporučí jeho poradci. Přitom bych se nedivil, kdyby názor, který bude mít před volbami, po volbách změní.

   Odpověď
 13. Michal Halama

  Dobrý den, tvrdě se ohrazuji proti tvrzení „Z minulosti víme, že Zeman nemá problém zbavit se těch svých spolupracovníků či spojenců, kteří už pro něho nejsou výhodní, či je již nepotřebuje. Netvrdím, že je to morálně v pořádku, ale tak to prostě je.“. Pokud se p. Zeman nedokázal 5 let zbavit lidí jako je Nejedlý, Mynář a Ovčáček, tak tohle je prostě lež jako věž!

  Odpověď
 14. Pavel Světlík

  Vaše názory jsou pomýlené a pro věřícího člověka, který má zodpovědnost za pravdu a spravedlnost v tomto světě, ostudné. Stydím se za to, že nějaký křesťan může napsat to, co vy. Vrhá to velmi negativní světlo na nás ostatní věřící. Zeman je člověk lži a přetvářky. Člověk plný zloby. Je plně v moci satana, který jeho duši nedá pokoje snad ani ve spánku. Vůbec nechápu, jak jste mu mohl uvěřit.

  Odpověď
  • Ovšem plný zloby je tábor kavárníků od předešlé volby až dosud. Oni měli respektovat volbu a neurážet prezidenta. Jenom za to, jak uráželi Zemana – pouze to může být důvod k volbě Zemana.

   Odpověď
 15. Pan Jakub Kolinger se plete minimálně v jednom – Zeman není odpůrcem eurozóny! Zeman byl a je pro přijetí eura. Alespoň se pro to takto v minulosti několikrát vyjádřil, ale je dost možné, že Zeman mění názory, jak mu jeho rádci káží (viz například poslední názorotoč ohledně debat v televizích). Takže možná někde prohlásil, že je proti euru, nevím však, kde tento názor Zemanův, pan Kolinger vyčetl. Pan Drahoš se mi v tomto zdá opatrnější a chce ohledně eura více zvážit pro a proti. A ještě ohledně svobodné volby, jak si pan Kolinger na konci článku přeje. Větší svoboda je v tom, že jsem schopen lépe vést diskusi s člověkem, který, byť má někdy v něčem pro mne jiné postoje, ale jedná slušně a s úctou k druhému, než s člověkem, který druhé ponižuje a pomlouvá, byť může mít pro mě některé názory přijatelnější (s takovýmto člověkem se špatně diskutuje, protože nenaslouchá a je to často ztráta času, protože má již hotový názor a nepřipouští jiný, za takového člověka zbývá se již jen modlit). Žel toto je problém i mnohých místních církví a jejich vedoucích, kteří zastávají svůj výklad Bible a Kristova evangelia a přitom jsou to hulváti, protože druhé soudí a odsuzují a považují je za odpadlíky, protože nemají „ten správný“ názor. Tito lidé se bojí svobody a jde jim více o svou pravdu než o Krista a ovoce Ducha svatého. Promiňte mi tento příměr, ale vidím ho jako relevantní v pochopení, proč někteří křesťané volí Zemana nebo Drahoše. Buď jsou pyšní a nebo považují druhého za přednějšího sama sebe. V každém člověku se toto samozřejmě pere, ale přeci jen, něco trochu vyhrává nad druhým. Zde v tomto vyhrává Drahoš nad Zemanem.

  Odpověď
  • Jen pro vysvětlení, abych nebyl špatně pochopen… Drahoš vyhravá nad Zemanem právě v té slušnosti a v úctě k druhému člověku a Zeman prohrává ve své pýše.

   Odpověď
  • Zeman podmiňuje přijetí eura vystoupením Řecka z EU – a to hned tak nebude. Havel před svým odchodem byl pro rychlé přijetí eura. Drahoš chce euro za 4 roky. To není rozumné a možná ani ekonomicky výhodné. Tady nejde pouze o ekonomiku, ale o politiku. A takovou politiku zásadně odmítám.

   Odpověď
 16. Já může kdokoli v Kristu dát přednost lži, nenávisti, pomstě, intrikám a nestřidmosti a zvolit si vědomě takovou osobu za svého představitele nikdy nepochopím. Snad se nabízí jen naprosté tělesné smýšlení?

  Odpověď
 17. Nehorázné. Hned ten Šlouf před první volbou není pravda. Zeman sice tvrdil, že s ním nemá nic společného, ale první záběr kamery při oslavách ve štábu ho ukazoval, že tam je doma…

  Odpověď
 18. Prosím Vás lidé vzpamatuje se vždyť rozumný věřící Nemůže volit Zemana!!!! . MĚLI JSTE SE V PRVNÍM KOLE SOUSTŘEDIT Na PAVLA FIŠERA. Teď jediné Drahoš nebo státní pohřeb a další volby.

  Odpověď
 19. Pavel Světlík

  Mrzí mne můj první příspěvek, který jsem napsal ve slušném afektu po přečtení výše uvedeného textu. Psát v afektu a navíc příspěvky, které nejdou zpětně editovat, není dobré. Omlouvám se. S textem Jakuba Kolingera nadále hluboce nesouhlasím, nicméně mi jako člověku asi nepřísluší hodnotit, nakolik je Miloš Zeman v zajetí zla.
  Nicméně, zkuste pane Kolingere chvíli meditovat nad textem žalmu 1 a poté přemýšlet na tím, kdo je více božím mužem dle písma, zda je to konzervativní cynik, politik Miloš Zeman nebo liberální vědec, pan profesor Drahoš.

  Odpověď
  • Zeman je spíše v zajetí politiky, podobně jako třeba Halík a může se to stát i nám. Že by osnoval Zeman zlo pro náš národ se mi nezdá.

   Odpověď
 20. Budu-li volit M.Zemana, budu:
  a) volit starce. Starce ne věkem, ale sešlostí fyzickou i duševní (jeho duchovní stav si nehodlám hodnotit). A to se všemi důsledky z toho vycházejícími.
  b) volit ješitného „narcise“. Člověka jemuž tyto dvě vlastnosti, které věkem sílí, nedovolí vidět a promýšlet a konat tak aby byl svorníkem a respektovanou autoritou společnosti.
  c) volit spolupracovníky, kterými se M.Z. obklopil a kteri jsou jací jsou. Připomenu jen např. pány Mynáře a Ovčáčka
  d) volit ty, kteří financovali a finacují M.Z. a jeho kampaně nekampaně. A kteří jsou skrytě i neskrytě propojeni jak s ruskými vlivy tak s Babišem a spol.
  e) volit další prohlubování prezidentova (a jnejen jeho) poklonkování Číně a Rusku, další naše směrování na východ, včetně prohlubujícího se působení jejich tajných služeb u nás
  f) volit růst diferenciace (rozdělení) naší společnosti, růst těch vlivů a vlastností, které se mi tolik nelíbily ve společnosti v časech ČSSR
  g) volit prohlubování naší neschopnosti cokoli dělat a jakkoli být aktivní a přijimaní v rámci EU, NATO
  h) nepřímo volit Babiše a jeho vládu/nevládu, respektive pokračování času holin (jak o něm zpívají bratři Ebenové)
  Určitě by šlo najít další důvody. Prostě volbou M.Z. budu volit hrob, ne život, minulost, ne současnost, strach ne rovnou páteř.
  Bezzubá podpora Izraele, je sice simpatická, ale je bezzubá stejně jako další (s prominutím) „kydy“ pana M.Z.
  Nikdo není dokonalý, ani J.Drahoš, ani M.Zeman, ani já 🙂 Budu volit Jiřího Drahoše.

  Odpověď
 21. Pokud se křesťani budou motat jen kolem otázek potratů, ochrany prosti islámu, adopce dětí homosexuálními páry nebo eutanazie, pak jim uniká mnohem širší celospolečenský a politický kontext a někdy mám pocit, že mají blízko k fašismu, což je tragické. Jsou to důležité otázky, ale nejsou jediné, svět není černobílý. Zemana stačí chvíli sledovat a poslouchat a vím, že lidsky a morálně už padl tak nízko, že je pro mě prostě nevolitelný.

  Odpověď
  • To s blízkostí k fašizmu vnímám stejně. Výroky a postoje diskutujících zde jsou často opravdu smutné. Osobně se utěšuji a doufám, že jde spíše o hlasité výroky extremistů, ale je zde mlčící většina. Snad… Když se dívám třeba do Polska, pevně doufám, že křesťané nikdy nezískají větší díl politické moci…opravdu mají tendenci se v politice chovat ohavně a velice nemoudře. Myslím, že v každé skupině jsou asi spíše slyšet extremísté a také se mezi křesťany snáze prosazují…

   Odpověď
   • V Rakousku nyní vládne (po česku) Bělobrádek s Okamurou. Takže v Rakousku mají podle Vás ve vládě fašisty. Premier lidovec Kurz se nodohodl s Angelou ohledně migrace a jeho vláda usiluje snížit migraci do Rakouska třeba až k nule. Pokud někdo říká, že je Okamura fašista, je to jeho názor. Já si myslím, že je spíše vlastenec a Češi styďte se – asijského původu.

    Odpověď
    • Fašizmu blízké nevidím hlavně Okamuru, ale Bohužel některé křesťany…To je to smutné. A to Kateřina zmínila. Mluvila o křesťanech, ne o politicích. A nejde vůbec o nadávku…ale o věcný popis názorů.

     Odpověď
     • Pouze Kateřina nezmínila, jaké jsou ty další důležité otázky. Zda myslí vybudování beztřídní společnosti bez vykořisťování člověka člověkem nebo zrušení demokracie či převzetí celosvětové moci spolkem žen.

     • Myslím, že Kateřinu zcela zbytečně urážíte…
      Víte, ve 30. letech západní evangelikálové velmi tleskali Hitlerovi a pochvalovali, jak dobře řeší prostituci…
      V Chile měl Pinochet velkou podporu části církve pro plošné vraždění oponentů…
      Důležité otázky, myslím, souvisí právě s demokracií…až příliš často to pro křesťany není hodnota a přiklání se k nedemokratickým režimům (př. Putin a Rusko) a postupům pro jejich krátkodobou efektivnost a nechápou, že dlouhodobě jde o cestu do pekel.

     • V Německu ve 30.letech to nebyli evangelikálové, ale evangelická církev, která kolaborovala s Hitlerem. Dnes kolaborují církve s EU, spolkem, který směřuje od demokracie k totalitě. Třeba kardinál Duka zaujímá rozumnější pozice. Dnes je rozum v Polsku, Maďarsku a jinde ve střední Evropě. Západ zhloupnul díky blahobytu a dlouhodobé svobodě.

 22. V komentu výše píšu, že proti pomoci křesťanským uprchlíkům nic nemám, stačí si to přečíst a nereagovat jenom na jednu větu. Jestli máte pocit, že prezident lže a krade, podejte na něj trestní oznámení, jinak je to mlácení prázdné slámy a naopak důvod pro podání žaloby na Vás pro pomluvu. Usmívám se nad tou větou, koho by volil Ježíš – Vás jako ateistu (soudě podle Vaší první věty) tohle vůbec zajímat nemusí. Vím jistě, koho by nevolil -stačí se podívat do Evangelií.

  Odpověď
  • A já nechápu, že pro pana Drahoše tu jsou tři články a jeden článek pro Zemana způsobí takové haló. Proč se hned rozčilovat a dělat z autora článku div ne nekřesťana. To je nefér. Přečtěme, rozvažujme, modleme se a buďme v pokoji.

   Odpověď
   • Od zvolení Zemana prezidentem se proti němu vyvalil proud nenávisti, která trvá až dodnes a na které se podílí nemálo křesťanů. Chtěli ho snad tito křesťané přesvědčit, aby se stal jedním z nich? Jak se k Zemanovi chovala ČT – to přímo vybízí k tomu, volit jeho. Zajímavé je také, jak se chová Brusel – hraje mrtvého brouka. Zase nejsou tak hloupí a vědí, že když se vysloví pro Drahoše, že by to mohlo mít opačný efekt. Ale prokecli se, drží palce Drahošovi, aby skrze něj mohli prosazovat svoje čachry. Stejně se prokecla pí. Drahošová, že v ČT fandí Drahošovi.

    Odpověď
 23. Pan Jakub Kolinkger se asi považuje za slušného křesťana, ale nemluví pravdu o úřadu prezidenta. Úřad prezidenta nemusí zastávat politik, protože prezident musí být nad všemi politickými stranami a hlabvně spojovat národ. Ústava České republiky tak byla koncipována, ale jejím nedostatkem je, že přímou volbou prezidenta si M.Zeman přisvojil mnohé politické pravomoci a začal se pasovat na mocnáře, jakým je Putin v Rusku. Nedostatkem české Ústavy je to, že počítala s morálními hodnotami prezidentů a nepředpokládalo se, že si někdo může účelově překroutit některé zásady ve svůj prospěch. Zatímco by prezident měl sjednocovat český národ, tak ho M.Zeman svým prezidentstvím rozštěpuje víc a víc. Myslíte si, že ho nyní spojí? NIKOLIV!
  Jestliže pan Jakub Kolinger tvrdí, že opozice dělá vše to, aby našla nějakou špínu, tak ať popře všechny ty skutečnosti – že M.Zeman na sobě nenese odpovědnost za obrovskou korupci, kterou odstartoval onou ostudnou „opoziční smlouvou“ uzavřenou účelově s ods za lukrativní místa ve společnostech pro odsáky, že byl odpovědný za akci Olovo, že lhal o Peroutkovi, že drží ochranou ruku nad Mynářem a M.Nejedlým, kteří nemají bezpečnostní prověrku a přesto jsou přítomni všem jednáním, že naštval Slováky svým neomaleně nediplomatickým výrokem o podělané vládě Dubčeka v roce 1968… je toho málo? Mám pokračovat? Lži o svém vlastním zdraví.
  Je toto házení špíny?
  Tak to popřete! Nikdo to neudělal a neudělá,protože to je pravda!
  Z těchto důvodů dobře každý může vidět, že cesta s M.Zemanem by byla cestou do pekel.
  Jeho projev zmiňující Izrael a Jeruzalém nijak nevyplývá z jeho náboženského cítění a přesvědčení, protože kdyby tomu tak bylo, tak by nelhal, neuváděl polopravdy a „podpásovky“ a neurážel hrubě všechny ty, kteří s ním nesdílejí stejný názor.
  Kdyby tak M.Zeman cítil doopravdy něco o Izraeli a jeruzalému, tak by pociťoval to, že nad námi všemi je oko Hospodina a ten nepožehná ukradenému a lživému!

  Zarážející také je, že někteří křesťané se řadí svou volbou pro M.Zemana mezi hlavní Zemanovy voliče, jimiž jsou komunisté z KSČM, polofašističtí“okamurovci“, skalní socialisté (podvraťáci typu tejců, hašků, škromachů) v ČSSD a další ateisté z řad strany ANO.
  Jak se vám to, křesťané, líbí, že se řadíte svou volbou M.Zemana mezi tyto voliče? Nepřipadá vám to nějak divné? Přemýšlejte! Vždyť staré české přísloví praví – vrána k vráně sedá!

  Odpověď
 24. Volím Drahoše

  Pan Jakub Kolinkger se asi považuje za slušného křesťana, ale nemluví pravdu o úřadu prezidenta. Úřad prezidenta nemusí zastávat politik, protože prezident musí být nad všemi politickými stranami a hlabvně spojovat národ. Ústava České republiky tak byla koncipována, ale jejím nedostatkem je, že přímou volbou prezidenta si M.Zeman přisvojil mnohé politické pravomoci a začal se pasovat na mocnáře, jakým je Putin v Rusku. Nedostatkem české Ústavy je to, že počítala s morálními hodnotami prezidentů a nepředpokládalo se, že si někdo může účelově překroutit některé zásady ve svůj prospěch. Zatímco by prezident měl sjednocovat český národ, tak ho M.Zeman svým prezidentstvím rozštěpuje víc a víc. Myslíte si, že ho nyní spojí? NIKOLIV!
  Jestliže pan Jakub Kolinger tvrdí, že opozice dělá vše to, aby našla nějakou špínu, tak ať popře všechny ty skutečnosti – že M.Zeman na sobě nenese odpovědnost za obrovskou korupci, kterou odstartoval onou ostudnou „opoziční smlouvou“ uzavřenou účelově s ods za lukrativní místa ve společnostech pro odsáky, že byl odpovědný za akci Olovo, že lhal o Peroutkovi, že drží ochranou ruku nad Mynářem a M.Nejedlým, kteří nemají bezpečnostní prověrku a přesto jsou přítomni všem jednáním, že naštval Slováky svým neomaleně nediplomatickým výrokem o podělané vládě Dubčeka v roce 1968… je toho málo? Mám pokračovat? Lži o svém vlastním zdraví.
  Je toto házení špíny?
  Tak to popřete! Nikdo to neudělal a neudělá,protože to je pravda!
  Z těchto důvodů dobře každý může vidět, že cesta s M.Zemanem by byla cestou do pekel.
  Jeho projev zmiňující Izrael a Jeruzalém nijak nevyplývá z jeho náboženského cítění a přesvědčení, protože kdyby tomu tak bylo, tak by nelhal, neuváděl polopravdy a „podpásovky“ a neurážel hrubě všechny ty, kteří s ním nesdílejí stejný názor.
  Kdyby tak M.Zeman cítil doopravdy něco o Izraeli a jeruzalému, tak by pociťoval to, že nad námi všemi je oko Hospodina a ten nepožehná ukradenému a lživému!

  Zarážející také je, že někteří křesťané se řadí svou volbou pro M.Zemana mezi hlavní Zemanovy voliče, jimiž jsou komunisté z KSČM, polofašističtí“okamurovci“, skalní socialisté (podvraťáci typu tejců, hašků, škromachů) v ČSSD a další ateisté z řad strany ANO.
  Jak se vám to, křesťané, líbí, že se řadíte svou volbou M.Zemana mezi tyto voliče? Nepřipadá vám to nějak divné? Přemýšlejte! Vždyť staré české přísloví praví – vrána k vráně sedá!

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář