Profesor Lennox vystoupí na konferenci s tématem o nutnosti apologetiky v dnešní době

Křesťanské hnutí s názvem Lausanne Europe se připravuje na listopadové setkání v polské Wisle, kde se sejde přibližně 800 představitelů z různých evangelikálních církví. Tématem konference je: Jak na misii, evangelizaci a učednictví ve stále sekulárnější Evropě.

Přípravné týmy se už nyní setkávají, aby společně probraly agendu, která se bude na celoevropské akci probírat. Tématem červnového online mítinku byla podle Evangelical Focus apologetika.

SOUVISEJÍCÍProfesor John Lennox: Kde je Bůh v čase koronaviru?

Hlavním hostem byl emeritní profesor matematiky z Oxfordu John Lennox. Britský apologeta se řadí mezi přední obhájce křesťanské víry a je autorem několika oblíbených knižních titulů. Má za sebou také řadu veřejných debat se známým obhájcem ateismu Richardem Dawkinsnem.

Na konferenci v polské Wisle bude mít Lennox rozhovor s producentem Iainem Morrisem o filmu s názvem „Against theTide“, který představuje život a službu britského profesora.

Předseda Lausanne Europe Lars Dahle přiblížil roli apologetiky v dnešní misijní práci: „Potřebujeme apologetiku v před-evangelizačním kontextu. Stojíme před klíčovými úkoly, abychom dokázali zprostředkovat křesťanskou víru s kreativitou a abychom srozumitelně odpovídali na dnešnívýzvy.“

„Apologetika je nutná v evangelizačním kontextu. Jsme povoláni obhájit svoji víru a být schopni vysvětlit, proč je křesťanská víra pravá, krásná a dobrá. A musíme objasnit námitky lidí proti přijetí Krista jako Spasitele a Pána.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. června 2021 Foto:

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář