„Prožili jsme jedinečnou přítomnost Ducha svatého.“ Tisíce lidí se obrátily ke Kristu na evangelizační akci Michaela Youssefa v egyptské Káhiře 

Navzdory přísným omezením a přetrvávajícím nepokojům na Blízkém východě se evangelizační akce v egyptské Káhiře, kterou vedl Michael Youssef, nečekaně zúčastnilo více než 17 000 lidí, což podle něj dokazuje, že uprostřed temnoty evangelium září nejjasněji.

V rozhovoru pro The Christian Post 75letý pastor církve v Atlantě ve státě Georgia prozradil, že listopadová akce zaznamenala nečekanou účast 17 715 lidí, což výrazně překročilo původní očekávání 6 000 osob. Z nich více než 7850 uvěřilo v Krista.

Rozsah akce byl vzhledem k zákonným omezením evangelizační činnosti v Egyptě bezprecedentní.

SOUVISEJÍCÍTři tisíce lidí přijalo Krista během evangelizace Grega Laurieho

„Viděli jsme, co je Bůh schopen udělat,“ řekl Youssef, který zároveň působí jako výkonný prezident organizace Leading the Way.

„Bylo to tak masové křesťanské shromáždění, že si nikdo nemůže připsat zásluhy. Nepřišli si mě poslechnout, nepřišli kvůli tomu či onomu. Přišli, protože byl hlad… o půlnoci tam byly masy lidí, kteří nechtěli odejít; prostě zůstali, zpívali a modlili se. Je tu taková přítomnost Ducha svatého, jakou jsme nikdy předtím nezažili. Víme, že je to Boží záležitost, že to byl Duch svatý, kdo vykonal toto dílo.“

Při této akci Youssef spolupracuje s místními církvemi, aby zajistil, že ti, kteří přijmou křesťanství, budou vyučeni a spojeni s dalšími věřícími. Cílem je podle něj zajistit, aby se ti, kteří se k víře nově hlásí, začlenili do místních církevních společenství. 

Youssef uvedl, že po evangelizační akci se počet účastníků některých místních sborů „zdvojnásobil“, což je trend, který, jak doufá, bude pokračovat i během jeho následujících evangelizačních akcí po celém světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. prosince 2023 Foto:

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář