Räsänenová: Víra v Boha je základem mého života. Chci tyto hodnoty bránit 

Stíhání finské poslankyně Päivi Räsänenové za to, že veřejně sdílela své biblické přesvědčení o manželství a sexualitě, není u konce.

Po jejím právním vítězství na konci března, státní zástupci oznámili, že se proti verdiktu odvolají. Räsänenová působila jako členka finského parlamentu od roku 1995 a v letech 2011 až 2015 byla ministryní vnitra. Je vystudovanou lékařkou, matkou pěti dětí a má 10 vnoučat.

V rozhovoru pro Christian Today Räsänenová vysvětlila význam svého případu pro svobodu projevu v západních demokraciích.

SOUVISEJÍCÍPäivi Räsänenová je nevinná. „Jsem vděčná Bohu i lidem,“ řekla 

„Doufala jsem, že se státní zástupci s tímto rozsudkem spokojí, ale veřejně prohlásili, že se odvolají k odvolacímu soudu. Jsem připravena bránit svobodu slova a náboženského vyznání u všech nezbytných soudů, také u Evropského soudu pro lidská práva.“ 

Podle Räsänenové je rozhodnutí soudu důležité pro křesťany věřící v Bibli kvůli svobodě slova. „Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná všeobecně uznávaná definice nenávistných projevů. Nikdo přesně neví, co to je,“ uvedla pro Christian Today. 

Politička a členka luteránské církve apelovala na křesťany, aby veřejně mluvili o učení Bible, protože hrozí, že pokud budou ticho, časem se zmenší prostor pro svobodu slova. 

Na závěr vyjádřila, jak důležitá je pro ni víra a moc modlitby.  „Křesťanská víra je základní součástí mého života a cítila jsem, že je mým povoláním a ctí bránit tyto základní svobody. Velmi konkrétně jsem pocítila sílu modlitby za sebe a za Finsko,“ dodala na závěr pro portál Christian Today.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. dubna 2022 Foto: Facebook – Päivi Räsänenová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář