Ředitel Ukrajinské biblické společnosti svědčí o zázracích a obrovském duchovním hladu 

Navzdory zničujícím záběrům z okupovaný měst, Bůh dělá zázraky a lidé jsou hladoví po Božím slově, říká ředitel Ukrajinské biblické společnosti Anatolij Rajchynec. 

„Dnes jsme tady měli spoustu útoků. Situace je opravdu složitá. Je to tak bolestivé. Ženy s malými dětmi utíkají do suterénu, aby se ukryly před bombardováním,“ říká ředitel pro Premier Christianity.  

Vysvětluje, že se na něho obrací mnoho plačících lidí, aby jim pomohl dostat se od bezpečí. „Setkal jsem se s lidmi, kteří čtyři dny neměli jídlo. Šlo o starší lidi, kteří nemohou jít ven, protože jsou nemocní. Jen sedí ve svých bytech a čekají na zázrak,“ popisuje dnešní realitu těch nezranitelnějších, kteří trpí v důsledku ruské invaze.   

SOUVISEJÍCÍ „Nikdy jsme tolik neplakali.“ Evangelikální semináře na Ukrajině volají o pomoc 

Není možné se cítit bezpečně. Někdy jsou má dojem, že výbuchy jsou tak blízko, že se otřásá budova kanceláře, kde sídli biblická společnost. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Chléb života

„Včera jsme byli v parku a rozdávali jsme lidem Bible. Měl jsem v autě dětské Bible a rozdávali jsme v suterénu, kde se schovávají ženy a děti. Ale jedna paní je viděla a zeptala se: „To Jsou Bible? Můžu mít jednu prosím?“ A pak další lidé – bylo jich 80 nebo 90 – přišli k autu a zeptali se: „Můžete mi dát jednu?“ Jeden muž, bylo mu tak sedmdesát tam stál s chlebem v jedné ruce a bible v druhé ruce a řekl: „Myslím, že Bible je pro mne důležitější než chléb. Nikdy jsem se předtím nemodlil. Nikdy jsem nebyl v kostele, nikdy jsem nečetl Bibli. Ale teď je čas přijít blíže k Bohu.“ Setkali jsme se tolika lidmi v posledních dvou týdnech, kteří nikdy dříve nečetli Bibli nebo se nemodlili, ale teď se ptají: Jste z církve? Prosím, modlete se za nás,“ vysvětluje pro Premier Christianity. 

Vaše modlitby přináší výsledky. Zázraky zachránily spoustu životů

Rajchynec říká, že lidé si velmi dobře uvědomují, že jedině zázrak může pomoci v této situaci, protože nevidí žádné diplomatické ani jiné řešení této krize. Lidé věří, že jedině Bůh může zastavit tuto hroznou válku. 

Jako pro pastora je pro něho velmi srdcervoucí vidět to všechno utrpení. „Jedna pani mi řekla: Máte nějaký lék? Moje dítě má horečku a nemáme nic. Trhá to srdce. Temnota je teď tak mocná. A pak jedna paní řekla: Děkuji, že přinášíte světlo do této temnoty. Děkuji za to, co děláte.“ 

Tato slova mu připomíná pasáž z první kapitoly evangelia Jana, kde popis světla přicházející do temnoty světa. Připomíná se, že tma nemůže zvítězit a jako křesťané musí dávat naději v dobách temnoty. 

„Jsme velmi vděční všem z vás, kteří s námi stojí v modlitbě a solidaritě. Vidíme spoustu křesťanů po celém světě, kteří jsou s námi, modlí se za Ukrajinu, posílají svou pomoc. Ale to, oč prosíme a žádáme všechny naše křesťanské bratry a sestry, aby volali ke svým vládám – musíme zavřít oblohu, protože ztrácíme spoustu životů. Bomby a rakety zasypávají naše města. Včera jste viděli zprávy z Mariupolu, dalších měst na Ukrajině a tady v Kyjevě. Je to náš výkřik. Postavte se s námi v modlitbě,“ říká pro Premier Christianity ředitel Ukrajinské biblické společnosti Anatolij Rajchynec. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář