Ředitel vydavatelství Bethel Music Joel Taylor opustil Redding

Miliony křesťanů po celém světě by nezpívali Raise a Hallelujah, kdyby nebylo Joela Taylora, producenta a manažera, který pomohl přivést Bethel Music od chválící kapely na bohoslužbách k velkému hudebnímu vydavatelství.

Taylor minulý měsíc oznámil, že „po 13 úžasných a náročných letech“ rezignuje na funkci generálního ředitele společnosti Bethel Music. Během této doby organizace zaujala křesťanské posluchače dlouhými, spontánními chválami a zúročila svou značku kvalitními hudebními videoklipy.

„Když jsme hudební společnost zakládali, věděli jsme, že si nás Bůh použije k vybudování něčeho výjimečného,“ napsal podle Christianity Today Taylor na Instagramu. „Ale Boží plán byl ještě větší než naše sny… a my jsme měli velké sny,“ dodal. 

Spuštění Bethel Music pod Taylorovým vedením v roce 2010 – kdy hudební vydavatelství spoluzaložili pastoři Brian a Jenn Johnsonovi – souviselo s pozoruhodným nárůstem popularity hudebního stylu chval prostřednictvím rádia a živých vystoupení.

SOUVISEJÍCÍPředstavitel charizmatického sboru Bethel se omluvil za své proroctví

„Tehdy se chvály v rádiu nehrály a nám bylo řečeno, že se v rádiu nikdy neobjevíme. Když jsme chtěli představit naše chvály lidem a vyrazit na turné, řekli nám, že o nás nikde nebude zájem,“ napsal Taylor. „Museli jsme naslouchat Bohu a v hloubi duše věřit, že se ‚nemožné‘ může stát realitou.“

Magazín Christianity Today píše, že Bethel Music vznikla jako rozšířená hudební služba v charismatickém megasboru v kalifornském Reddingu. Během prvních několika let vydalo toto začínající vydavatelství hity jako Love Came Down a One Thing Remains. Od roku 2014 až dodnes se její singly umisťují na popředních místech v křesťanských hitparádách.

Trajektorie skupiny Bethel do jisté míry ilustruje posuny v křesťanském hudebním průmyslu za poslední desetiletí: chvály se staly základní částí repertoáru křesťanských rádií.

Worshipové kapely začaly dělat úspěšná turné a mnohé z nich se také uchází o ceny Grammy.

Během Taylorova působení v Bethel Music vyšlo 15 worshipových alb – přibližně polovina z nich se dostala do žebříčku Billboard Top 10 – a získalo 11 cen Dove Awards. Sám Taylor je spoluautorem mnoha písní Bethelu, včetně Forever (We sing Hallelujah), Have It All a Faithful to the End.

Nejznámější píseň Raise a Hallelujah byla napsána pro Taylorovu rodinu v roce 2019, kdy jeho syn bojoval s život ohrožující infekcí. Text písně a zázračné uzdravení jeho syna se staly součástí jeho svědectví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. června 2022 Foto: Bethel Music – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář