Rick Warren: Potřebuješ podporu své duchovní rodiny 

„Bůh se tím, že nás skrze Ježíše Krista přivedl k sobě, už předem rozhodl adoptovat nás do své duchovní rodiny. Právě to chtěl udělat, a způsobilo mu to velikou radost.“ (Efezským 1. 5, podle autorem zvoleného překladu New Living Translation – NLT)

Bible říká: „Bůh se tím, že nás skrze Ježíše Krista přivedl k sobě, už předem rozhodl adoptovat nás do své duchovní rodiny. Právě to chtěl udělat, a způsobilo mu to velikou radost“ (Efezským 1. 5, podle autorem zvoleného překladu New Living Translation – NLT).

Bůh chtěl něco víc než anděly, zvířata a rostliny – on toužil po rodině! Celým důvodem, že existuješ, je podle Bible to, že Bůh chtěl. aby ses stal součástí jeho rodiny, a tato rodina bude trvat navěky.

Tvá duchovní rodina – Boží rodina – přetrvá dokonce i tvou rodinu pozemskou. Tělesné rodiny netrvají navěky: rostou, odcházejí a vymírají. Duchovní Boží rodina však žije stále dál – věčně.

Podle Bible nebylo nikdy Božím záměrem, abys šel životem sám; samotu Bůh ve skutečnosti nenávidí! Když Bůh stvořil člověka, postavil jej do Edenu, do dokonalého životního prostředí – a první, co Bůh řekl, bylo:„Není dobré, aby člověk byl sám.” Bůh chce, abys byl součástí Boží rodiny.

Boží rodina – co je to? „Touto rodinou je církev živého Boha, podpora a základ pravdy“ (1.Timoteovi 3,15, podle autorem zvoleného překladu New Century Version – NCV). Tato rodina, tělo Kristovo, není nějakou (lidmi zřízenou) institucí. Církev – to není byrokracie! A také žádná organizace nebo společenský klub. Tvoří ji vztahy a jejím základem je láska. .

Církev je „podpora a základ pravdy“. Co se stane, když budova nemá podporu ani základy? Zřítí se.. U nás v Kalifornii tomu lidé rozumějí více než většina ostatních – míváme totiž zemětřesení. A když k němu dojde, pak se tvůj dům, nemá-li vespod základy, sesype.

Bůh říká, že totéž platí i o tvém životě. Zažiješ v něm různá zemětřesení – finanční, zdravotní, citová, nebo zemětřesení, která otřesou tvými vztahy či kariérou. Nastanou-li takové těžké časy, neudržíš se na nohou – pokud nemáš duchovní rodinu, která tě podepře.

Jen sami nemůžeme naplnit Boží záměry: Bůh nás nastavil tak, že se v Boží rodině navzájem potřebujeme.

Otázky k zamyšlení

  • Bůh chce, abys – pokud přijdou životní zemětřesení – měl oporu ve své duchovní rodině. Jak můžeš v této Boží rodině podepřít někoho, kdo právě nyní prochází těžkými okolnostmi?
  • Jak se ostatní příslušníci Boží rodiny dozvědí o nejlepších způsobech, jak tě podepřít, když to potřebuješ?

 

Překlad: Ivana Kultová   Foto: Youtube   Denní úvaha nad Božím slovem © 2018 Rick Warren. Všechna práva vyhrazena. Použito se svolením.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář