Ruská armáda zničila na okupovaných územích Ukrajiny už více než 600 modliteben 

Více než dva roky po zahájení ruské invaze na Ukrajinu jsou důsledky na všech úrovních zničující.

Jednou ze skupin, na které Rusko na okupované Ukrajině nejčastěji útočí, jsou protestanti, které předčí pouze ukrajinští pravoslavní.

SOUVISEJÍCÍ Ruští evangelikálové prohlubují vztahy s představiteli vládou schválenými čínskými církvemi 

Časopis Time uvedl, že 34 % zaznamenaných případů náboženského pronásledování mělo za oběť protestanty a 48 % z nich se odehrálo v Záporožské oblasti.

Dále je zde 600 zničených modliteben, přes třicet případů zabitých a unesených duchovních, 109 známých případů výslechů, ale i násilného vyhánění, věznění, zatýkání a někdy i mučení.

Portál Evangelical Focus uvádí, že nejvíce postiženou evangelikální denominací jsou baptisté (13 %), třetí největší denominace na Ukrajině. Pod ruskou kontrolou zaniklo 400 baptistických sborů, což je 17 % z celkového počtu na Ukrajině.

Petro Dudnyk, pastor sboru Dobrá zpráva ve Slovjansku, městě v donbaské oblasti, řekl rádiu Svoboda, že důvodem pronásledování je to, že okupační síly „si myslí, že protestantismus je americká víra a Američané jsou naši nepřátelé, takže nepřátele je třeba zničit“, informoval Time.

Pro Azata Azatjana, baptistického pastora a zakladatele dětského centra Garne Misce v Záporoží, který strávil 43 dní v zajetí a byl mučen, „to, čeho se Kreml bojí u protestantů, je, že se řídíme Božím zákonem, ne jejich, a oni chtějí mít vše pod kontrolou“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. května 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář