Ruské okupační jednotky brutálně mučily a zavraždily lídra ukrajinské evangelikální církve a jeho syna

Organizace monitorující pronásledování křesťanů varovala, že způsob, jakým se zachází s některými křesťany v Ruskem okupovaných oblastech Ukrajiny, připomíná náboženské pronásledování, k němuž docházelo v Sovětském svazu. 

Křesťanská organizace vyjádřila své obavy poté, co byla v lese nalezena těla 52letého vedoucího ukrajinské evangelikální církve Anatolije Prokopčuka a jeho 19letého syna Oleksandra. 

SOUVISEJÍCÍEvangelikálové připravili společnou výzvu k modlitbám za ukončení války na Ukrajině

Podle Charkovské skupiny na ochranu lidských práv a Globální sítě investigativní žurnalistiky byli otec a syn uneseni ruskými vojáky 22. listopadu, když pracovali ve své garáži nedaleko Chersonu. 

Byli údajně mučeni a zabiti, čtyři dny po únosu.

Důvody jejich únosu nejsou známy. Podle ukrajinské pobočky charitativní organizace Release International zabývající se náboženskou svobodou, však vojáci při zatýkání otce a syna tvrdili: „Vaše církev nemá právo na existenci, protože má napojení na Ameriku a další západní země.“

Ukrajinský křesťan jménem Pavel, který pracuje pro Release International uvedl: „Jejich těla nesla známky dlouhodobého a brutálního mučení. Byli tak znetvoření, že bylo obtížné je identifikovat,“ informuje portál Premier. 

K tomuto incidentu došlo poté, co ruské okupační síly v září a říjnu zavřely tři největší evangelikální modlitebny v Melitopolu. Zavřely také kostely v Mariupolu.

Při další razii proruští vojáci údajně prohlásili, že tolerovat budou pouze pravoslavnou víru.

Andrew Boyd z organizace Release International řekl pro Premier Christian News, že ve válce jde o mnohem víc, než se píše v titulcích novin. „To, co se na Ukrajině děje, bylo v některých ohledech Vladimirem Putinem záměrně a pravděpodobně velmi cynicky zarámováno jako svatá válka,“ řekl. Zároveň vyzval křesťany k modlitbám za ukončení války. 

„Vezměme tíhu, kterou cítíme, a proměňme ji v modlitbu za lidi na Ukrajině, aby poznali Boha, poznali Boží ochranu, aby si uchovali měkká srdce, “ řekl. „Nezapomeňte se také modlit za ruské vojáky, kteří dělají takové věci,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. listopadu 2022 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář