Ruské rakety zničily sklad křesťanské charitativní organizace v ukrajinském Ternopilu 

Ve chvíli, kdy ukrajinští účastníci Eurovize vstoupili na pódium v Liverpoolu a doufali, že se jim podaří získat zpět titul z roku 2022, zasáhly ruské rakety jejich domovské město a zničily sklad křesťanské charity, která se chystala doručit rodinám potravinové dárky ke Dni matek. 

Duo Tvorchi pochází z Ternopilu na západě Ukrajiny – důležitého uzlu pro železniční dopravu, který spojuje většinu země.

SOUVISEJÍCÍZelenskyj požádal při jednání s papežem o odsouzení ruských zločinů

V hodinách po útoku starosta Ternopilu Serhij Nadal potvrdil, že byly zasaženy sklady a dva lidé byli zraněni.

Organizace Christian Aid nyní potvrdila, že v jednom ze zasažených skladů se nacházely potraviny pro její probíhající humanitární pomoc.

Zpravodajský portál Premier informuje, že potravinové balíčky v hodnotě přibližně 300 tisíc korun měly být distribuovány k nedělnímu Dni matek. Všechny je Christian Aid nahradí z darů britské veřejnosti.

Ivan Hontar, vedoucí místní partnerské charitativní organizace Christian Aid, vysvětlil: „Náš sklad s humanitární pomocí, který zároveň sloužil jako centrum pro mezicírkevní koordinaci v našem regionu, byl zcela zdemolován.“

Lizz Harrisonová, vedoucí programu Christian Aid na Ukrajině, dodala: „Tento poslední útok na nevojenský cíl ukazuje, jaká rizika podstupují naši ukrajinští partneři každý den, aby zajistili, že se humanitární pomoc dostane k těm, kteří ji nejvíce potřebují.“

Charita potvrdila, že nikdo z jejích zaměstnanců ani dobrovolníků nebyl při útoku zraněn.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář