Rusko během Velikonoc zaútočilo na ukrajinský kostel 

Ukrajinští představitelé tvrdí, že Rusko o Velikonocích zaútočilo na kostel.

Tento víkend se slavily pravoslavné Velikonoce, při kterých se mnoho ukrajinských kostelů zaplnilo věřícími. Přestože se jedná o jeden z největších svátků v pravoslavném kalendáři, kostel byl údajně prázdný a nikomu se nic nestalo.

SOUVISEJÍCÍMoskevský patriarcha ve velikonočním poselství hovořil o míru

V Moskvě se podle portálu Premier ruský prezident Vladimir Putin zúčastnil velikonoční mše v katedrále Krista Spasitele, kterou vedl patriarcha Kirill, obklopen příslušníky bezpečnostních složek.

Na fotografiích je vidět, jak s přísnou tváří drží červenou svíci. Ve svém kázání patriarcha ospravedlnil probíhající válku na Ukrajině tím, že armáda bojuje za znovuzískání „historického ruského území“.

Na fotografiích z vesnice Komišuvacha v Záporožské oblasti je vidět černá, vypálená díra v zemi, obklopená sutinami, o níž se předpokládá, že kdysi bývala místem bohoslužeb.

Ukrajinský poslanec Oleksij Gončarenko napsal: „O velikonoční noci Rusové zničili kostel nedaleko Záporoží. A Ukrajince nazývají nacisty a satanisty.“

Jedná se o druhé pravoslavné Velikonoce od začátku války v únoru 2022. V loňském roce několik zpravodajských serverů informovalo o nadějích na uzavření příměří mezi bojujícími národy, aby křesťané mohli oslavit Kristovo vzkříšení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář