Ruští evangelikálové činí pokání za „nesmyslné krveprolití nevinných lidí“  

„Musíme činit pokání za to, co jsme udělali, nejprve Bohu a pak lidu Ukrajiny,“ píší pastoři v otevřeném dopise. Ruské úřady mezitím zavedly nová omezení svobody slova a přísné postihy pro lidi, kteří by veřejně kritizovali válku na Ukrajině. 

Otevřený dopis podepsaný v posledních dnech nejméně 300 evangelikálními duchovními v Rusku odsuzuje válku a nazývá „věci pravými jmény“.

SOUVISEJÍCÍ – „Toto není naše válka,“ říká ruský pastor. „Milujeme svoje ukrajinské bratry a sestry“ 

Podle Christianity Today jsou signatáři hlavně baptisté a letniční pastoři a také další křesťanští vůdci z Moskvy, Petrohradu a dalších měst po celém Rusku. Text byl 2. března zveřejněn na webových stránkách protestantského magazínu.

„Naše armáda je zapojena do rozsáhlých nepřátelských akcí v jiné zemi a shazuje bomby a rakety na města našeho souseda Ukrajiny,“ uvádí se v dopise dostupném online k podpisu dalšími ruskými evangelikály. „Žádný politický zájem ani příčina nemůže ospravedlnit smrt nevinných lidí. Umírají starci, ženy a děti.“

SOUVISEJÍCÍ – Ruští evangelikálové se postí a modlí za mír. Apelují na Putina, aby ukončil válku

„Protesty proti válce na Ukrajině byly vidět v ulicích hlavních ruských měst od začátku invaze. Dosud bylo zadrženo více než 6500 lidí,“ pokračují evangelikálové. 

Je citován Jeremiáš 18,7-8 a jsou zmíněny další odkazy z Bibli, aby ruští duchovní jasně vyjádřili svůj odpor proti válce. „Písmo svaté nás vybízí, abychom ‚dali ruce pryč od zla a hledali cesty pokoje‘ a signatáři varují, že ‚kdo seje zlo, sklidí jej‘.

Dopis končí těmito slovy: „Musíme činit pokání za to, co jsme udělali, nejprve Bohu a poté lidu Ukrajiny. Musíme odmítnout lež a nenávist. Vyzýváme úřady naší země, aby zastavily toto nesmyslné krveprolití!“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – Moskva

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář