Socha amazonského boha lásky poblíž katedrály pobouřila křesťany

V anglickém městě Wakefield se objevily stížnosti na nedávné odhalení nové sochy amazonského boha lásky, která podle některých křesťanů „uráží“ jejich víru.  

Bronzová socha byla poprvé odhalena v obci minulý pátek navzdory několikaměsíčnímu odporu křesťanů z okolí, kteří ji považují za „výsměch křesťanství“, informuje The Christian Post.

SOUVISEJÍCÍFarnosti v Jaroměři se po téměř 40 letech vrátila ukradená socha světce

Sochu – nazvanou „Amazonský kajmanský bůh“ – vytvořil umělec Jason Wilsher-Mills ze Sleafordu v hrabství Lincolnshire a patří mezi několik projektů umělecké stezky financované vládou.

Na sochu bylo podáno zhruba 66 stížností, přičemž mnohým vadilo, že je umístěna na chodníku poblíž katedrály.

Simon Cowling, děkan wakefieldské katedrály, řekl BBC, že sochu nepovažuje za „odporující ničemu, co nacházím v křesťanství“.

„Vřele povzbuzuji členy křesťanské komunity ve Wakefieldu, aby se vážně zabývali tím, co chce Jason Wilsher-Mills svou sochou říci; jak obratně splétá dohromady témata rodiny, místa, postižení, péče o Boží stvoření, lásky, ztráty, humoru a naděje,“ řekl Cowling. 

Wilsher-Mills dodal, že jeho přáním je, aby socha šířila „poselství o lásce a naději“.  Wilsher-Mills je také zdravotně postižený umělec, který od svých 11 let používá invalidní vozík. 

„Mělo by to sloužit jako metafora péče o Zemi a zároveň by se mělo jednat o osobní milostné příběhy,“ napsal a dodal, že socha „oslavuje postižení, mé dědictví dělnické třídy ze severu a populární kulturu, a to prostřednictvím nejmodernějších technologií a pestrobarevného, velkoplošného, vtipného, ale náročného umění“. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. srpna 2023 Foto: Pixabay – amazonská socha lásky

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář