Soudní řízení s Brianem Houstonem bylo posunuto na příští rok

Sydney – Projednávání případu pastora a zakladatele Hillsongu bylo posunuto na začátek příštího roku.

Australský web Eternity News uvádí, že místní soud projednání případu posunul na 27. ledna 2022. Houston prostřednictvím svého právníka popřel svou vinu.

SOUVISEJÍCÍPrávník: Brian Houston bude před soudem trvat na své nevině

Policie v Novém Jižním Walesu v srpnu obvinila zakladatele celosvětové denominace se sídlem v australském Sydney ze zatajování informací o sexuálním zneužívání spáchaného jeho otcem, ke kterému mělo dojít v 70. letech.

Obvinění následovalo po dvouletém policejním vyšetřování. Otec Briana Houstona měl zneužít řadu dětí v rodném Novém Zélandu, ale případ před soudem se týká zneužívání australského přeživšího Briana Sengstocka.

Duch

V červencovém prohlášení Brian Houston trval na tom, že se o jednání svého otce dozvěděl až 30 let po události a že ctí „vícenásobné žádosti oběti, aby neinformoval policii“.

Hillsong Church zahrnuje síť sborů po celém světě. Brian Houston spolu s manželkou založil Hillsong Church v 80. letech v australském Sydney, kdy ještě patřil do letniční denominace Assamblies of God, od které se později oddělil. Sbory Hillsongu jsou známé svým zaměřením na moderní uctívání na profesionální úrovni. V Evropě má Hillsong své sbory v Londýně nebo v Kyjevě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. listopadu 2021 Foto: CC Search – Brian Houston

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář