SRC odsoudila bombové útoky v Jeruzalémě

Světová rada církví odsoudila exploze v Jeruzalémě a uvedla, že jen dále poškozují vyhlídky na mír a spravedlnost pro všechny.

Podle izraelských úřadů vybuchly na autobusových zastávkách na předměstí Jeruzaléma dvě bomby, které zabily šestnáctiletého chlapce a zranily nejméně 14 lidí, přičemž se zřejmě jednalo o útok palestinských ozbrojenců. 

SOUVISEJÍCÍZatímco dosluhující představitel SRC Sauca navštívil Kirilla, Rusko zasypalo Ukrajinu svými raketami 

K prvnímu výbuchu došlo podle portálu Premier při ranní špičce. Jednalo se o nastraženou bombu poblíž výjezdu z města. Druhý výbuch – asi o 30 minut později – zasáhl křižovatku vedoucí k odlehlé osadě.

Úřadující generální tajemník SRC Rev. Ioan Sauca útoky odsoudil: „Zvlášť velkou hrůzu vzbuzuje každý útok, který se odehraje na veřejných místech – tam, kde mladí lidé chodí do školy, jiní do práce a kde kvůli extremistickému násilí přicházejí o život nevinní lidé. SRC toto násilí jednoznačně odsuzuje, stejně jako veškeré násilí mezi národy a komunitami v tomto regionu, který je svědkem tolika krveprolití,“ poznamenal. 

„Je důležité, aby všechny odpovědné orgány – včetně civilních, náboženských a donucovacích – podnikly aktivní kroky k zabránění případné odvety ze strany extremistických skupin. Napětí a tragédie v tomto městě – svatém pro židy, křesťany i muslimy – ukazují, že je nutné, aby všechny strany nadále intenzivně pracovaly na spravedlivém míru v Izraeli a Palestině.“

Sauca vyjádřil soustrast jménem celosvětového společenství SRC a vyzval: „Modleme se za oběti, jejich rodiny a blízké, stejně jako za obyvatele Svaté země.“

Šestnáctiletou obětí byl ortodoxní žid, který měl dvojí občanství – izraelské a kanadské – a studoval na náboženské škole ve Svatém městě. Kanadský premiér Justin Trudeau uvedl: „S velkým zármutkem jsem se dozvěděl o tom, že při teroristickém útoku v Jeruzalémě zahynul mladý Kanaďan. Chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům. V myšlenkách jsem rovněž se zraněnými. Kanada toto násilí co nejdůrazněji odsuzuje,“ cituje prohlášení kanadského premiéra portál Premier.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář