SRC vyjadřuje znepokojení nad útokem na křesťany v Jeruzalémě

Generální tajemník Světové rady církví (SRC) Jerry Pillay vyjádřil znepokojení nad násilným protestem pravicových židovských aktivistů proti evangelikální křesťanské akci, která se konala 28. května v Jeruzalémě.

Protestující, mezi nimiž byl i významný krajně pravicový rabín, předseda organizace Ateret Cohanim a místostarosta Jeruzaléma, údajně skandovali urážky, plivali na účastníky a rozbíjeli okna Davidsonova centra u Západní zdi v Jeruzalémě, kde se akce konala.

SOUVISEJÍCÍKansaský prorok vyzývá k 21dennímu půstu za „spásu Izraele“

Izraelská Liga proti hanobení označila počínání protestujících za „opovrženíhodné nenávistné projevy židovských extremistů vůči křesťanským věřícím v Jeruzalémě“. Izraelské ministerstvo zahraničí se sice o protestu výslovně nezmínilo, ale odsoudilo „jakékoli porušování svobody a uctívání v Jeruzalémě a jakékoli násilí proti náboženským představitelům ve městě. Stát Izrael považuje svobodu náboženství a uctívání v Jeruzalémě, který je svatý pro židy, křesťany i muslimy.“

Představitelé jeruzalémských církví opakovaně vyjadřovali obavy z útoků a obtěžování ze strany extremistických složek izraelské společnosti a z vážného ohrožení přítomnosti křesťanů ve městě a v regionu.

S odkazem na násilný protest Pillay odsoudil útoky na křesťany a další osoby, které se snaží ve Svaté zemi uplatňovat své právo na svobodu vyznání. „SRC důsledně potvrzuje, že Jeruzalém je dlouhodobě pokládán za společné svaté město tří náboženství.“ Pillay prohlásil, že „je třeba zdůraznit, že porušování statu quo přináší rozdělení, strádání a násilí“.

„Naléhavě žádáme mezinárodní společenství a všechny lidi dobré vůle, aby Jeruzalém zůstal městem, které respektuje práva všech obyvatel Svaté země.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář