Studie ukázala rekordně nízkou úroveň víry v Boha, anděly, nebe, peklo a ďábla

Podle nových údajů agentury Gallup klesl podíl Američanů, kteří věří v Boha, anděly, nebe, peklo a ďábla, na nejnižší úroveň, jaká kdy byla v posledních dvou desetiletích zaznamenána, přičemž víra v Boha a nebe zaznamenala nejprudší propad.

Portál The Christian Post uvádí, že údaje z průzkumu ukazují, že 74 % respondentů uvedlo, že věří v Boha; 69 % uvedlo, že věří v anděly; 67 % vyjádřilo víru v nebe, zatímco 58 % uvedlo, že věří v ďábla.

SOUVISEJÍCÍ –

SOUVISEJÍCÍ Průzkum ukázal, že více Američanů se modlí v autě než v církvi

Při porovnání s výsledky průzkumu z roku 2001, kdy Gallup poprvé začal zjišťovat víru v náboženské pojmy, se ukazuje měnící se trend, který naznačuje, že víra v Boha a nebe se v průběhu času snížila nejvíce, zatímco víra v ďábla a anděly se snížila nejméně. V roce 2001 byla víra v Boha 90 %, zatímco víra v nebe 83 %, víra v anděly 79 %, víra v peklo 71 % a víra v ďábla 68 %.

Většina lidí, kteří zřídka nebo nikdy nenavštěvují kostel, také věří v Boha a anděly, ale méně než polovina věří v nebe, peklo a ďábla.

Průzkum společnosti Gallup ukázal, že víra v jednotlivé entity je mnohem silnější u dospělých osob starších 55 let. Zatímco ve věkové skupině 18 až 34 let není víra tak silná, více než polovina této věkové skupiny vyjádřila víru ve všechny biblické pojmy kromě ďábla.

Méně než polovina, tedy pouhých 49 % dospělých ve věku 18 až 34 let, vyjádřila víru v ďábla. Zatímco u žen byla zjištěna vyšší pravděpodobnost, že věří ve všechny entity, stejný podíl, 58 %, vyjádřil víru v ďábla.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. září 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář