Synovec Bennyho Hinna se stal členem evangelikálního reformovaného sboru

Costi Hinn na svém facebookovém profilu napsal, že jeho bratr Zack se stal členem sboru The Shepherd’s House Bible Church, kde slouží jako pastor. Costi Hinn byl v mládí v organizačním týmu svého strýce Bennyho Hinna až do doby, kdy podle svých slov pochopil, že tato jeho cesta nebyla milá v Božích očích a činil z toho pokání. 

Hinn ve statusu vysvětlil, že Zack byl původně římským katolíkem. „Chválím Boha za svého drahého bratra Zacka. Byl pokřtěn jako katolík (jako nemluvně) a ještě před osmi měsíci chodil do katolického kostela. Myslel si, že když bude dělat dost dobrých skutků, bude spasen a bude mít zajištěný zlatý lístek do nebe,“ napsal na sociální síti. 

SOUVISEJÍCÍBýt bohatý v Kristu. Costi Hinn a jeho cesta od evangelia prosperity k reformované teologii

Dále poznamenal, že „Bůh otevřel Zackovi oči pro spasení z milosti skrze víru“ a Duch svatý vedl jeho srdce k touze mít „opravdový vztah s Ježíšem Kristem.“ 

Život v luxusu a pokání 

„Byl to život v přepychu, jaký si asi kdokoli dokáže představit, ale pro mě se to stalo úplně běžným. Pokud jsme pořídili auto, tak jedině luxusní jako třeba Mercedes, Bentley, BMW nebo Maserati. Vzpomínám si, jak jsem jednou s partou kamarádů řídil po Orange County Ferrari F430. Nikdy na to nezapomenu. Bylo to jako v jednom z těch filmů, když parta mladých bohatých teenagerů si užívá jízdu po městě,“ řekl Hinn v rozhovoru pro Tablet Talk Magazine.

Jak postupně přešel do služby kazatele a hlásal zvěst, kterou se naučil od otce a hlavně od strýce Bennyho, tak mu do života začali postupně vstupovat křesťané a poukazovali na některé doktrinální nesrovnalosti s Písmem.

Zlom do jeho života přineslo studium pasáže z Ev. Jana 5,1-17, kde popsán příběh uzdravení chromého muže. Přítel mu tehdy daroval komentář od teologa Johna MacArthura. „V polovině svého studia, jsem propukl v pláč,“ a popsal, jak činil pokání ze svého dosavadního života.

„V té době jsem se rozhodl kázat pravé evangelium.“ Dále vysvětlil, jak se postupně v jeho životě začalo bořit falešné učení jako domeček z karet.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. května 2022 Foto: Facebook – Costi Hinn    

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář