Texaský guvernér vyzval lidi, aby během krize důvěřovali Bohu

Texaský guvernér Greg Abbott požádal Američany, aby se obraceli ke Kristu, protože zápas s pandemií COVID-19 je stále velkým problémem.

V rozhovoru s baptistickým pastorem Jackem Grahamem z Texasu mluvil o své víře a reakci na nemoc COVID-19. Abbott řekl, že věřící se můžou spolehnout, že Kristus jim bude vždy na blízku.

Graham poděkoval Abbottovi za jeho úsilí během pandemie a zeptal na jeho osobní reflexi v této krizi. Abbott řekl, že jeho zkušenost s pandemíi v jeho vlastním životě mu pomáhala zvládnout celou situaci.

„Když mi bylo pouhých 26 let, prožil jsem vážné poranění zad,“ vysvětlil Abbott Grahamovi, který je členem poradního týmu prezidenta Trumpa. Řekl, že zranění mu způsobilo ochrnutí a byl nucen zůstat na invalidním vozíku.

„Je to zkouška víry,“ řekl podle Christian Post guvernér. „Proč by Bůh dovolil, aby se něco podobného stalo?“ „Ale,“ dodal, „velmi důležité zjištění bylo, že výsledkem byla má snaha přiblížit se k Bohu. Zjistil jsem, že se mi Bůh také přiblížil. A můj vztah s Bohem a Ježíšem Kristem se po té nehodě stal ještě intimnějším.“

Abbott poznamenal, že všichni kvůli pandemii procházejí náročným časem. Ale existuje řešení a „pomoc, na kterou se můžete spolehnout, že tu bude vždy pro vás, a to je Ježíš Kristus, všemohoucí Bůh“.

„Růst pandemie v Texasu zpomaluje, když lidé zůstávají doma a snižují interakci s ostatními,“ pokračoval. „Boží ruka pracuje prostřednictvím vědců v tomto národě tím, že přicházejí s inovativními léky.“

Graham vyzval k modlitbám „za naše vůdce“ a požádal všechny, aby „spolupracovali na tom, aby se náš národ dostal z této krize. Jako církev věříme, že Bůh pracuje v krizových okamžicích.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. května 2020  Foto: WIkimedia Commons – Greg Abbott

 

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář