Timothy Keller se nechal naočkovat proti Covid-19

Americký pastor Timothy Keller informoval, že se nechal naočkovat proti šířící se pandemii koronaviru Covid-19. Vlivný presbyteriánský teolog a oblíbený autor několika knih se tak přidal k oběma žijícím papežům, kteří tak učinili minulý týden.

Zakladatel newyorského megasboru, který v současnosti bojuje s rakovinou slinivky o své vakcinaci informoval v neděli na sociální síti Twitter.  Vakcínu proti covidu-19 dostali už i papež František a emeritní papež Benedikt XVI., který z čela katolické církve odešel v roce 2013.

Čtyřiaosmdesátiletý papež František byl očkován ve středu, jeho předchůdce, jemuž je 93 let, dostal vakcínu ve čtvrtek. Oba patří vzhledem k věku k rizikové skupině v nynější pandemii, současný papež je ohrožen i vzhledem k tomu, že mu v mládí odebrali část plíce.

Nynější hlava katolické církve o víkendu vyzvala, aby se lidé nechali očkovat. „Je to etická volba, protože hazardujete se svým zdravím, se svým životem, ale také s životy ostatních,“ řekl papež František o víkendu v rozhovoru s italskou televizí. „Opravdu nerozumím tomu, proč někteří lidí říkají, že by vakcína mohla být nebezpečná. Jestliže lékaři tvrdí, že může fungovat dobře a nemáte zvláštní kontraindikace, tak proč se neočkovat?“ dodal papež.

Thomas Wenski z Miami se koncem prosince připojil ke stovkám občanů Floridy, kteří se nechali očkovat proti koronaviru Covid-19. Stal se tak prvním americkým biskupem, který přijal vakcínu.

rozhovoru pro portál Crux Wenski řekl, že vakcínu přijal navzdory celoživotnímu strachu z jehel s cílem jít příkladem. „Domnívám se, že je to důležité ze dvou důvodů.“ Americký katolický biskup má důvěru v účinnost vakcíny, a také, že je to eticky přijatelné. „Spousta lidí je z mnoha důvodů z toho stále nervózních,“ vysvětlil.  

Britská křesťanská organizace Christian Medical Fellowship (CMF) varovala před lidmi, kteří šíří skepsi a odmítají použít vakcínu proti Covidu-19. Stanovisko organizace bylo reakcí na rozhodnutí vlády Velká Británie, která jako první na světě schválila vakcínu od firem Pfizer a BioNTech.

SouvisejícíKathy Kellerová k manželství mezi věřícím a nevěřícím

Podle portálu Premier někteří křesťané věří, že vakcinace je způsob jak se vláda snaží kontrolovat lidi. Minulý měsíc se kalifornský pastor Greg Laurie vyjádřil k obavám věřících a poznamenal, že si nemyslí, že vakcína je znamením šelmy. „Neměli bychom hledat antikrista, měli bychom hledat Ježíše Krista,“ poznamenal.

Obavy ze znamení šelmy, které se mezi křesťany cyklicky opakují, vycházejí z pasáže ve Zjevení 13, 15-17: A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. ledna 2021 Foto: Redeemer – Timothy Keller

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář