Tisíce křesťanů míří do Washingtonu se modlit za situaci v zemi

Evangelista Franklin Graham, který je jeden z organizátorů modlitebního pochodu ve Washingtonu, řekl, že katastrofální problémy, které zemi trápí, může vyřešit pouze Bůh.

V telefonickém rozhovoru pro The Christian Post Graham vysvětlil, že jeho touha po modlitební iniciativě je částečně způsobená odlišnými názory v mnoha otázkách, které  souvisejí hlavně s pandemií a nezaměstnaností, které zasáhly celé Spojené státy.

„Myslím, že ve společnosti to vře. Viděli jsme nespravedlnost, ke které dochází v našich městech. Lidé jsou frustrováni, že jim nikdo nenaslouchá a řada lidí se nachází na okraji společnosti. Zdá se, že to všechno vře současně,“ uvedl s tím, že toto napětí je stupňováno volbou prezidenta.

Zdůraznil však, že nikdo nemůže vyřešit duchovní temnotu, která trápí Ameriku. „Republikáni to nemohou napravit; Demokraté to nemohou napravit. Jenom Bůh to může udělat,“ řekl syn proslulého baptistického kazatele Billyho Grahama.

„Bůh a jeho principy jsou odstraněny z politiky, ze škol a ze společnosti, v době, kdy to země potřebuje nejvíce,“ řekl a dodal, že USA čelí vnitřnímu rozkladu.

„Domnívám se, že náš národ se nemůže posunout dál, pokud nebudeme činit pokání a nebudeme vyvyšovat jméno všemohoucího Boha,“ řekl.

Na otázku, zda věří, že v národě existuje dostatek lidí s touhou se modlit, a zda má  naději, že Bůh může přinést duchovní probuzení, evangelista odpověděl, že to je těžká otázka.

Problém vidí v tom, že mnohým křesťanům a pastorům vyhovuje dnešní pohodlí, ve kterém se církev v USA nachází. Také existuje obava čelit složitým morálním otázkám.

Očekává se, že modlitebního pochodu se zúčastní tisíce křesťanů ze všech amerických států, kteří do hlavního města zamíří s touhou se modlit za situaci v zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,,,,,

1 Komentář

  1. Lze pozorovat, že USA, co by jedna ze světových velmocí, po právu sklízí to, co mnoho let zasévaly, jak v tom pozitivním, tak i negativním. Z této přísné kauzality není úniku a pokud ano, pak jedině s Boží autoritou. Nejen USA, ale i celkově je svět opravdu nemocný, což si málokdo uvědomuje nebo dokonce je vůbec schopen uvědomit a připustit. V tomto světě je naprosto běžnou a přijatou normou, že silnější ovládá slabšího, omezuje ho a využívá podle svých představ. To ale přece patří, k samotným principům a chodu tohoto světa. Každý musí svádět svůj boj o přežití. Právě USA je svět, kde v první řadě vládnou peníze. Je tedy otázkou, zda vůbec je tento svět v samotném základu schopen se změnit. Nejsem pesimista, ale optimista – není. Bůh nabízí něco daleko lepšího – Boží království.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář