Tisíce mladých lidí míří do Rumunska na hudební festival HeartBeats 

Rumunské město Kluž zažije letos na jaře (1.-3. června) druhý ročník nového křesťanského festivalu, na který se sjedou tisíce lidí z celé Evropy.

V regionu známém pořádáním velkých hudebních akcí (např. Untold a Electric Castle) se k umělcům jako Lecrae, Unspoken a Tye Tribbett připojí další kapely a řečníci z Evropy v programu, který se snaží přilákat mladé lidi k prožitku „Boží lásky a radosti“.

SOUVISEJÍCÍOratorium bývalého dómského varhaníka Musila v Brně zahájí velikonoční festival

Podle Evangelical Focus jsou kromě hudebních vystoupení připraveny foodtrucky, workshopy a další aktivity.

Třídenní program bude z pódia uvádět Andy Fronius, vedoucí mládeže ve Švýcarsku, který se narodil v Rumunsku. Účast na prvním ročníku HeartBeats v roce 2022 ho chytla za srdce. „Byl to první festival, který jsme navštívili jako rodina s našimi čtyřmi dětmi, a zapůsobila na nás atmosféra plná pokoje a naděje,“ říká pro Evangelical Focus. „Dali jsme si jedno z nejchutnějších jídel z festivalových food trucků a potkali lidi, se kterými jsme se doslova smáli a plakali.“

Andy byl později přizván, aby pomohl zprostředkovat vizi Heartbeats širší veřejnosti.

„Radost z Hospodina je má síla“ (Nehemiáš 8,10) je verš, který zní týmu akce, jež se stala jedním z největších hudebních festivalů pořádaných křesťany v Evropě. „Je síla v tom, že Bohu poskytneme prostor, že oslavíme to, co dělá, a dovolíme mu, aby použil tak velkou platformu k tomu, aby nám připomněl, jak moc nás miluje,“ říká Andy.

 Hudba, poselství, workshopy…

První den se bude hrát gospelová hudba a worship, druhý den bude dominovat pop a rock a třetí den víkend uzavře hip-hop.

Kromě známých umělců z druhé strany Atlantiku se představí například We Are Messengers (Irsko), October Light (Chorvatsko), ICF Worship (Švýcarsko), Kerestzkérdés (Maďarsko) a Cardiac Move (Rakousko). Několik koncertů povedou také rumunští hudebníci.  

Nepředpokládá se však, že všichni účastníci jsou křesťané, a velké úsilí bude věnováno „sdílení poselství evangelia jedinečným způsobem“ z hlavního pódia, na kterém vystoupí až 8 řečníků.

Workshopy se zaměří na témata jako rodičovství, pozitivní vliv na pracovišti nebo jak zdokonalit čtení Bible. Ty budou vedeny ve spolupráci s organizacemi, jako je Operace Mobilizace.

„Církve hrají zásadní roli v péči o duchovní růst a v posilování láskyplného společenství, které se navzájem podporuje,“ dodává pro Evangelical Focus Fronius a festival se snaží sloužit jako nástroj k posílení víry. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. dubna 2023 Foto: Festival HeartBeats

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář