Tradiční metodistický sbor z Houstonu opouští denominaci

Reverendka Diane McGehee popsala sbor Bering jako kongregaci hluboce zakořeněnou v metodistické tradici.

Přesto houstonský sbor počátkem měsíce hlasoval pro odchod od Sjednocené metodistické církve, která patří k největším protestantským denominacím ve Spojených státech.

SouvisejícíKonzervativní metodisté chtějí zůstat věrní učení své církve

Rozhodnutí o odchodu z UMC souvisí s tím, že kongregace má velké množství LGBT členů. McGehee situaci komentovala pro Religion News Service: „Je čas ukončit tuto krizi.“

Bering Memorial United Methodist Church založili německy mluvící přistěhovalci před 173 lety, kdy podle farářky měl Houston přibližně 5 000 obyvatel. Sbor organizoval zdravotnické týmy během pandemie chřipky v roce 1918 a v 80. letech uspořádal duchovní podpůrné skupinky pro lidi nakažené AIDS a jejich blízké.

SouvisejícíProgresivní metodisté založili novou denominaci, doktrína pro ně není důležitá

Lidé z LGBT komunity a jejich přátelé a rodinní příslušníci, kteří se účastní bohoslužeb, jsou podle ní důležitější než tato historie.

McGehee viděla, jaký dopad měla debata o vztahu denominace k homosexuálům na životy skutečných lidí. Téměř každý týden, řekla RNS, vede rozhovor s někým, kdo se ptá, zda jej Bůh miluje, protože se hlásí k LGBT. Jednotlivci a rodiny, kteří opustili sbor Bering, uvedli, že milují inkluzivitu a poslání církve, ale nemohou tuto denominaci nadále podporovat.

„Musíme být skutečně bezpečným místem pro lidi, aby mohli přijít a vědět, že se nemusí skrývat nebo se na sebe dívat jako na člověka druhého kategorie,“ konstatovala McGehee.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Podle RNS se jedná už o druhý sbor ve státě Texas, který v letošním roce opouští denominaci kvůli několik let dlouhé debatě o homosexualitě.

RNS dále dodává, že se pravděpodobně to nebude poslední odchod, protože denominace nyní čelí dlouhému čekání před dalším zasedáním Generální konference, které je naplánována na rok 2022 a měla by řešit rozkol v církvi.

„Odcházíme s odpuštěním, ale není to přátelské. Tento sbor byl hluboce zraněn. Komunita LGBT lidí je hluboce zraněna,“ uzavírá McGehee.

Podle RNS jsou nyní v procesu řešení své budoucnosti v církvi kromě sboru Bering nejméně další čtyři progresivistické americké kongregace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. května 2021 Foto: Google Map – Bering Memorial United Methodist Church

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář