Třetina teenagerů věří ve vzkříšení Krista, křesťany vnímají ve srovnání s Ježíšem jako pokrytce 

Podle nové studie společnosti Barna věří ve vzkříšení Ježíše Krista třetina teenagerů.  Zjištění jsou součástí výzkumu zaměřeného na poznání identity, hodnot a názorů mladých lidí po celém světě, který zahrnuje odpovědi téměř 25 000 respondentů ve věku 13-17 let z 26 zemí. 

Ze statistik vyplývá, že 47 % dospívajících věří, že Ježíš byl ukřižován, 44 % uznává, že Bible je svatá, a dalších 41 %, že je inspirována Bohem.

SOUVISEJÍCÍCelosvětový průzkum mezi teenagery ukázal, co si myslí o Ježíši a Bibli 

David Kinnaman, generální ředitel společnosti Barna Group, uvedl: „Náš průzkum ukazuje, že dospívající mají na Bibli obecně pozitivní názor a zajímají se o ni. Navzdory těmto pozitivním názorům zůstává zájem o čtení Bible nízký a je vidět, že mnoho teenagerů nemá jistotu ohledně toho, jak může Písmo ovlivnit jejich životy a svět kolem nich,“ cituje Kinnamanovo prohlášení portál Premier.  

„Celosvětově náš výzkum ukazuje, že mladí lidé jsou motivováni k tomu, aby svým životem něco ovlivnili, hledají společenství a naplňující vztahy a hledají smysl a směr svého života,“ pokračoval.  

„Tento výzkum představuje pro církevní vedoucí oblasti, ve kterých mohou pomoci dospívajícím propojit jejich otázky s Biblí a odpověďmi, které poskytuje,“ dodal. 

Podle výzkumu teenageři nevnímají věřící křesťany zdaleka tak pozitivně jako samotného Ježíše. Domnívají se, že Ježíš je „láskyplnější“, „moudřejší“ a „mírumilovnější“ než křesťané, kteří ho následují, a křesťany vnímají jako „kritické“ nebo „pokrytecké“ v porovnání s Ježíšem. 

Z údajů Barny vyplynulo, že tři pětiny dospívajících na celém světě (59 %) tvrdí, že v jejich domácnosti je Bible. Mezi mladými lidmi, kteří vlastní Bibli, 88 % uvádí, že je v jazyce, kterému rozumí. 

Čtení Bible však není pro dnešní dospívající normou: jeden z pěti používá Bibli alespoň jednou týdně; 41% všech teenagerů Bibli nikdy nečetlo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. října 2022 Foto: Unsplash – Tim Mossholder

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář