Trump promluvil na Národní modlitební snídani. Bylo to nechutné divadlo, reagoval jezuita

Washington – Prezident Trump ve čtvrtek promluvil na Národní modlitební snídani ve Washingtonu.

„Všichni jsme dnes tady sjednoceni ve společném přesvědčením. Víme, že náš národ je silnější, naše budoucnost je jasnější a naše radost je větší, když se obracíme k Bohu a žádáme ho, aby seslal svou milost do našich životů,“ řekl Trump.

„Všichni zde znovu potvrzujeme tyto nadčasové pravdy: Víra nás udržuje svobodné. Modlitba nás posiluje. A sám Bůh je autorem života a dárcem milosti,“ uvedl.

Na letošní snídani bylo pozváno více než 3 500 hostí. Byly mezi nimi volení zástupci, náboženští a političtí představitelé demokratů i republikánů. Mezi politiky z jiných zemí to byl například viceprezident z Tchaj-wanu.

James Martin: Bylo to nechutné divadlo

Katolický jezuitský kněz Trumpovo vystoupení ostře kritizoval a vyzval k bojkotu akce. „Prezidentův projev u Národní modlitební snídaně byl nechutný. Sebestředný, nenávistný a zaměřující se na své „nepřátele“, což je pravým opakem modlitby,“ napsal na sociální síti populární jezuitský kněz a autor.

Dále poznamenal, že v jádru křesťanského učení je pokorný vztah věřícího vůči Bohu, ale také posvátná bázeň před učením Kristovým o milování nepřítele. „Tím posledním místem, kde by se člověk mohl chlubit svou marností nebo ignorovat Ježíšovo učení, je právě modlitba.“

Domnívá se, že představitelé katolické církve a vůdci by měli tuto akci v budoucnu bojkotovat, pokud se „bude pokračovat v tomto duchu.“

Nancy Pelosiová z Demokratické strany – členka katolické církve – uvedla, že se za Trumpa modlí „velmi často.“ „Modlím se za něj často, protože koná proti naší ústavě a našim hodnotám,“ řekla podle Time po modlitební snídani. „Opravdu potřebuje naše modlitby.“

Jeden z Trumpových spojenců z konzervativní křesťanské evangelikální komunity, reverend Robert Jeffress z baptistického sboru z Dallasu, uvítal prezidentův projev.

„Myslím, že prezident měl naprosto pravdu v tom, co řekl,“ poznamenal Jeffress. „Nebylo to politicky korektní, ale nestal se prezidentem, protože byl politicky korektní.“

CBN News informuje, že tuto každoroční akci pořádají členové Kongresu Spojených států v spolupráci náboženskou organizaci The Fellowship Foundation a cílem je shromáždit politické, náboženské a podnikatelské lídry. V minulosti se setkání účastnili ku příkladu Matka Teresa nebo bývalý britský premiér Tony Blair. Toto je podruhé, co Trump hovořil při modlitební snídani, dodává CBN News. Národní modlitební snídaně se od dob prezidenta Dwighta D. Eisenhowera účastnil každý americký prezident.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 10. února 2020  Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,,,,

5 Komentáře

 1. Dovolil bych si nesouhlasit s panem Konečným. Projev pana Trumpa na té snídani jsem neslyšel a reakci pana Martina znám jen z tohoto článku. Ale musím dát za pravdu panu Marinovi, veřejné projevy pana Trumpa mají opravdu rysy nelásky, soběstřednosti a chlubivosti. A také je pravda, že ignoruje Kristovo učení, podle mnoha jeho výroků, např. že nepotřebuje odpuštění, protože nedělá chyby a také vtipkuje o památce večeře Páně.
  https://www.christianpost.com/news/trump-why-do-i-have-to-repent-or-ask-for-forgiveness-if-i-am-not-making-mistakes-video.html

  Někdy si říkám, jestli američtí evangelikálové pana Trumpa nemilují právě proto. Že jeho víra je stejně vlažná, jako ta jejich.

  Odpověď
   • Jestli myslíte paní Clintonovou, tak určitě ano. Ale křesťané by neměli podporovat bezvýhradně nikoho, navíc člověka, jako je pan Trump. Navíc opozici vůči němu označovat jako protikřesťanskou. To už jste zašel moc daleko.

    Navíc, odkud berete jistotu, že pan Trump je křesťanem? Vidím to tak, že je to pro něj politicky výhodné to o sobě tvrdit, otázka je, proč, na základě čeho, mu to věřit. Například své výroky z toho odkazu výše nikdy veřejně nedementoval a neomluvil se. Křesťan by si na jeho místě velmi vydatně sypal popel na hlavu a veřejně toho velmi litoval a prosil Boha za odpuštění.

    Odpověď
    • Mně nepřísluší Trumpa kádrovat, ale když se máte rozhodnout mezi dvěma možnostmi, tak bych volil asi vždycky Trumpa, jako u nás Zemana nebo třeba Okamuru nebo Klause, ale ne třeba Bělobrádka, Fialu a jiné přisluhovače neomarxistické EU a zrádce českých zájmů. Nebudu volit dobré křesťany, kteří vedou zemi do zkázy.

     Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář