Trump se označil za nejlepšího katolického prezidenta historie a varoval před volbou demokratů

Washington – Prezident Donald Trump se v sobotu během konferenčního hovoru s představiteli katolické církve označil za „nejlepšího prezidenta v historii katolické církve“, a rovněž varoval, že některé důležité otázky týkající se potratů a náboženské svobody mohou být v nadcházejících podzimních volbách ohroženy.

Trump také s ohledem na globální pandemii koronaviru přislíbil finanční podporu katolickým školám.

V audio nahrávce schůzky, kterou obdržel portál Crux, prezident opakovaně zdůrazňoval svou podporu Pro-life hnutí a pokoušel se vykreslit ostrý kontrast mezi jeho administrativou a tím, co by případná volba demokratického kandidáta mohla pro americké katolíky znamenat.

Trump vyzval lidi, aby se zaměřili na budování osobního vztahu s Bohem

Podle informací Crux se online konference účastnilo více než 600 představitelů církve, včetně kardinála Timothyho Dolana z New Yorku, kardinála Sean O’Malleyho z Bostonu, arcibiskupa Josepha Gomeze z Los Angeles a předsedy Konference amerických katolických biskupů (USCCB).

Sobotní hovor přišel týden poté, co prezident měl konferenci s náboženskými představiteli, kde chtěl diskutovat o znovuotevření kostelů v USA, které byly kvůli pandemii uzavřeny.

 

Prezident poděkoval katolickým pedagogům za jejich úsilí v distančním vzdělávání během pandemie a za duchovní podporu, kterou poskytují rodinám. Trump vzpomínal na své dětství a vyprávěl, jak vyrůstal vedle katolické farnosti a školy v Queensu v New Yorku. Katolické školy označil za „zdroj síly, naděje, příležitosti pro lidi po celé zemi“.

Také upozornil na řadu ekonomických úspěchů své administrativy. Přesto prezidentovo nejoblíbenější téma se týkalo jeho angažovanosti v Pro-life hnutí, jako„žádný jiný prezident předtím.“ „Já jen říkám, co všichni tvrdí,“ uvedl s odvoláním na skutečnost, že byl prvním prezidentem, který osobně vystoupil v lednovém Pochodu pro život, což je každoroční událost na protest proti legalizaci potratů Nejvyšším soudem v roce 1973.

Kardinála Dolana prezident nazval „velkým gentlemanem“ a „svým velkým přítelem“ a dodal, že respektuje to, co kardinál „požaduje“. Dolan řekl, že je poctěn vzájemnými sympatiemi a poznamenal, že oba dva byli v posledních měsících v častém kontaktu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 29. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář